W jaki sposób odpowiednio oznakować teren prac budowlanych?

Dziś nie poszanowanie przepisów BHP uważane jest za poważne wykroczenie, które może być powodem dużych kar pieniężnych oraz zatrzymywaniem prac budowlanych. W tym artykule powiemy o często zaniedbywanym przepisie.

garnitur

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
Po skończonych pracach, pracownicy dość często zapominają, żeby właściwie oznakować teren prac. Jest to przyczyną wypadków, w jakich czasem ciężkim urazom ulegają przechodnie, jacy nie spostrzegli po ciemku rowu. Jeżeli jesteś z branży budowlanej, na pewno zdajesz sobie sprawę, iż wiąże się to z poważnymi problemami. Z doświadczenia wynika, że w zupełności wystarczająca jest taśma pcv, jaką na koniec dnia pracy należy oznakować teren robót przeczytać tutaj. Czynność owa często omijana przez pracowników młodych, którzy nie posiadają doświadczeń zawodowych. Natomiast to właśnie Ty na samym początku zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności. Dlatego musisz zadbać o właściwą ilość rolek taśmy, lecz nie uważaj tego za niepotrzebny koszt. Ta zwyczajna taśma może być dla Ciebie formą reklamy. Zapytasz w jaki sposób? Taśma, jaką wykorzystuje się do zabezpieczania obszarów robót, musi być dobrze widoczna, ale wcale nie musi być żółta. Z tego powodu taśma z nadrukiem nazwy twojej firmy nie tylko uwidoczni teren prac, lecz stanie się świetną formą reklamy twej firmy przeczytaj na .

Jeżeli w opublikowanym tutaj artykuły nie ma interesującej Cię informacji, to kliknij ten link i zobacz sam (https://www.polnet.pl/pl/silosy) jeszcze jeden materiał.

Inną prawie nigdy nie przestrzeganym przepisem jest oznaczenie rury przez położenie taśmy w wykopie przed jego zasypaniem. Taśma pcv musi znajdować się nad rurami po to by kolejni robotnicy byli w stanie szybko znaleźć instalację. Niestety zbyt nagminne są przypadki uszkodzenia instalacji, ponieważ nie została właściwie oznaczona.

Taśma z pcv choć zdaje się być zbędna to jednakże tylko ona potrafi właściwie i dodatkowo w ekonomiczny sposób oznaczyć obszar prac. Co więcej świetnie zareklamuje przedsiębiorstwo.

Komentarze są wyłączone.