W jaki sposób powinno się chronić wyroby z drewna? Jakiego rodzaju preparaty dobrze jest stosować na zewnątrz?

Olej do drewna jest preparatem w skuteczny sposób chroniącym ten naturalny surowiec przed różnymi czynnikami. Taki olej jest tak skuteczny, bo głębiej jest w stanie wnikać w drewno, posiada delikatny zapach, który nie przeszkadza w żaden sposób.

Olej do drewna najlepiej jest w stanie zabezpieczyć drewno twarde, które jest wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. W sumie nie jest zalecany do zabezpieczania miękkich gatunków drewna, lecz jeśli mamy wątpliwości to na opakowaniu każdego oleju znajdują się informacje, gdzie dobrze jest go używać. Jak elementy drewniane będą silnie eksploatowane, korzystniej zabezpieczyć je olejem rozpuszczalnikowym, gdyż dokładniej aniżeli olej wodny przenika (okazje na podłoga dębowa wrocław-> http://www.glazurex.com.pl/).
uprawy

Autor: Jeltsin R.
Źródło: http://www.flickr.com
Bardziej głęboko w nie wsiąka, więc i ochrona będzie na dłużej. Stąd też trzeba wiedzieć, iż oleje typu rozpuszczalnikowego do drewnianych rzeczy są polecane do nanoszenia na drewniane podłogi bardzo eksploatowane. Trzeba natomiast przyznać, iż tego typu olej posiada dosyć drażniący zapach, więc z reguły używany jest na zewnątrz. Jednakże taki zapach staje się mniej intensywny po 2-3 dniach.

Czy odnosisz wrażenie, że zredagowany przez nas tekst jest niebanalny? Jeśli tak, to ponadto zobacz też zamieszczony tutaj (https://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/owijarki-do-palet/manualne/) pokrewny materiał.

Innym bardzo dobrym rozwiązaniem są woski do drewna – .

Zabezpieczone nimi drewno ma przyjemnie aksamitną i błyszczącą powierzchnię. Jednak wosk nie wnika tak głęboko w struktury drewna, lecz tylko tworzy na wierzchu cieniutką, elastyczną błonę, jaka jest nieprzepuszczalna dla wody. Używamy więc go jako środek ochronny lub pielęgnacyjny, najczęściej do podłóg – polecam

Na rynku znajdziemy mieszanki woskowo-olejowe. Podobnie jak oleje, należy je nanieść na surowe drewno oraz wetrzeć. Jeśli są bezbarwne, to należy wetrzeć dwie warstwy.

Komentarze są wyłączone.