W jaki sposób bezpiecznie kupić posiadłość na rynku wtórnym?

Kupno apartamentu na wtórnym rynku albo parceli pod budowę domku łączy się z wieloma zadaniami.
Po pierwsze trzeba skontrolować, czy osoba, od jakiej kupujemy, jest właścicielem mieszkania, a jeżeli zbywca działa poprzez plenipotenta – czy ten jest właściwie umocowany.

Posesor Nieruchomości

Autor: RubyGoes
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy zobaczyć zatem księgę wieczystą, a także sprawdzić, czy nabywane przez nas mieszkanie nie jest zadłużone (dla przykładu uprzedni posiadacz nie płacił od dłuższego czasu czynszu). W tym celu należy zażądać od sprzedającego należytego zaświadczenia wystawionego poprzez wspólnotę lokalową czy spółdzielnię lokalową. To jednakże nie koniec: by nie kupić lokum z niechcianymi mieszkańcami, trzeba zadbać też o to, aby na dzień sprzedaży zbywca przedstawił aktualne zaświadczenie z urzędu gminy o wymeldowaniu się wszelkich przebywających w lokalu ludzi Dokument tenże trzeba okazać także notariuszowi, jaki powinien zrobić odpowiednią adnotację o tymże fakcie w akcie notarialnym. W którym miejscu szukać działki Drawsko Pomorskie? Najlepiej w sieci.
Działki wielorodzinne

Autor: Thomas Kohler
Źródło: http://www.flickr.com
Nabycie działki to poważna decyzja którą trzeba dobrze przemyśleć. Parcelę najlepiej kupować jesienią, lub najdalej końcem zimy (działki w sprzedaży).oferta farby do malowania drewna farby do malowania drewnabr>
Spodobały Ci się opisane tutaj tematy? Jeśli potwierdzasz, to dowiedz się ponadto (http://www.procleaner.pl/czyszczenie-suchym-lodem/) następnych informacji na ten temat. Drogę utoruje Ci poniższy link.

Wtenczas do wiosny załatwimy wszystkie formalności związane z budową budynku oraz gdy tylko przylecą bociany, będziemy mogli wetknąć pierwszą łopatę w miejscu naszego przyszłego domu.

Jeżeli kupimy działkę jesienią, to poza tym, iż będziemy mieli całą zimę na załatwienie wszelakich formalności połączonych z pozwoleniami na budowę, uzgodnieniami etc., będziemy jeszcze mieli możliwość przed kupnem zobaczenia nieruchomości zachodniopomorskie w godzinie „mokrej”.
,

Komentarze są wyłączone.