W jakiego typu okolicznościach przydatne są kotwy? Do jakiego typu zadań są stosowane? Co powinniśmy wiedzieć?

Kotwy chemiczne są naprawdę najlepsze do stosowania w trakcie budowy nowych domów, ale również w czasie remontu starych, gdzie podłoże jest dość zniszczone.

Są najbardziej właściwe do wykonania zamocowań w cegłach, betonie, jak i betonie komórkowym.

Czy powyższa porada wzbudziła u Ciebie dociekliwość? Jeżeli tak, to zobacz ten bardzo w serwisie (http://rkstyl.com.pl/informacje/pomiar-i-montaz). On bez wątpienia też jest warty przeczytania.

/J]

Tego rodzaju mocowanie (przetestuj punkty mocujące z sklepu cleo-polska.pl) chemiczne działa na zasadzie klejenia, a to powoduje, że łączniki są najlepsze do wykonywania zamocowań w słabych, zniszczonych podłożach, jakie mają niezbyt dużą stabilność – źródła. Tego typu kotew możemy także używać blisko krawędzi podłoża i to bez narażenia się na jego zniszczenie, kruszenie oraz oderwanie fragmentu. Takie łączniki wklejane bardzo dobrze wypełniają cały otwór, tak więc zalecane są do używania na zewnątrz, zwłaszcza w takich miejscach, w jakich nie powinniśmy dopuszczać do przenikania wilgoci i wody do otworu.
magazyn

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym przykładem są obszary montowania barierek na trasie, ponieważ będą sklejać przerwane w czasie wiercenia warstwy izolacji przeciwwilgociowej. Dodatkowo zabezpiecza przed powstawaniem szczelin jak również pęknięć podłoża w miejscu zamontowania elementu, a to istotne w naszej kapryśnej strefie klimatycznej. Kotwy rekomendowane są do naprawy tych miejsc, w których wyrwane zostały kotwy mechaniczne lub dobre kotwy nierdzewne.

Są niezawodne, gdy musimy zrobić mocowanie w materiałach niezbyt dobrej jakości, kiedy musi ono przenieść spore obciążenie, np. zamontowanie dachu lub więźby dachowej. Do tego rodzaju zadań więc jest to najlepsze, ma zastosowanie, kiedy słabszej jakości materiały, dodatkowo podatne na większe obciążenia, muszą być bardziej oraz pewniej zabezpieczone.

Komentarze są wyłączone.