Funkcjonalnesuszarnie i silosy w dla rolnictwa

W rolnictwie coraz częściej wdrażane są technicznie zaawansowane, mające na celu efektywniejszą pracę i większe ilości przetwarzanego zboża oraz biomasy. Stosowane są m.in. suszarnie, jak również silosy, coraz częściej montowane w licznych gospodarstwach i firmach. Jedne z nich to Urządzenia do suszenia m.in. słomy, trocin oraz siana, czyli tak zwane biomasy.

silosy lejowe

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Suszarnia biomasy to inaczej maszyny do suszenia wspomnianych wcześniej materiałów sypkich w przemysłowych ilościach (przejrzyj). Do biomasy zaliczyć można również choćby drewniane odpady (zobacz tonsmeier nowa sól) oraz inne produkty, które pocięte są na drobne części. plan suszarni sprawia, że mogą być stosowane na dworze, a tym samym nie pobierać zbyt dużych kosztów. Najważniejszymi ich elementami są piec (więcej na Termas) i bęben, lecz inne ich dodatki są uzależnione od każdego przyszłego właściciela, gdyż można je bez trudu dopasować. Stosuje się do nich odnawialne paliwo. Cechuje się suszarnie tzw. bębnowe, taśmowe i podłogowe. Ich budowy i modele są zależne od zakresu pracy i preferencji. Suszarnie biomasy charakteryzują się wieloletnią żywotnością i pracą bez jakichkolwiek problemów. Co ważne – są one bardzo wydajne, co jednak zależy od początkowej wilgoci każdego materiału.
Nowoczesny zawór Purmo TempCo VT

Autor: Purmo
Źródło: Purmo
Na rolniczym rynku stosowane są również silosy lejowe, które są wyposażone w dno na wzór stożka, gdzie przetrzymuje się m.in. zboże albo paszę.

Dzięki temu, materiał bez problemu można rozładować w środku silosów. Cechują się solidną konstrukcją, a także wieloletnią żywotnością oraz wytrzymałością, ponieważ można w nich przetrzymywać aż do kilkudziesięciu ton jednocześnie.

Komentarze są wyłączone.