Stolnica silikonowa – doskonała alternatywa dla tradycyjnej stolnicy

Nowoczesna mata z silikonu jest znacznie wygodniejsza od tradycyjnej stolnicy z drewna. Znakomicie sprawdza się do zagniatania i wałkowania ciasta, ale można jej również używać do pieczenia.

image - buty

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
Silikonowe stolnice upraszczają przyrządzanie ciastek, pierogów, makaronu i pizzy. Są niezwykle praktyczne oraz stanowią doskonałe stanowisko pracy. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą dłużej męczyć się przy używaniu ciężkiej stolnicy z drewna, mają dosyć przyklejania i skrobania ciasta. Silikonowe stolnice dostępne w wielu atrakcyjnych kolorach. Producenci oferują także maty silikonowe z ciekawymi wzorami. Użytkownicy silikonowych mat doceniają te produkty za liczne korzyści – nie zajmują wiele miejsca, są wyjątkowo lekkie, nie przywierają, ułatwiają wałkowanie oraz umożliwiają pieczenie bez przekładania ciasta. Silikonowe maty są proste w myciu, ciasto nie przywiera tak jak w przypadku stolnic wykonanych z drewna. Stolnica silikonowa stolnica silikonowa zazwyczaj umożliwia również mycie w zmywarce. Silikonowa mata rozłożona pod deską do krojenia sprawi, że deska (deska warstwowa jesion) nie będzie się ślizgała po blacie. Często to silikonowej stolnicy dołączany jest plastikowy nożyk do ciasta. By maksymalnie ułatwić sobie przygotowywanie ciasta, warto dokupić silikonowy wałek.
Kupując silikonową stolnicę powinno się sprawdzić jaka jest maksymalna temperatura pieczenia w piekarniku, czy można ją myć w zmywarce, czy nie pochłania zapachu potraw (często jest to napisana na opakowaniu) oraz czy nie jest zbyt cienka (zbyt cienka może się rolować i zawijać). Silikonowa stolnica zdecydowanie upraszcza pracę w kuchni i kosztuje tylko około 30zł –

Komentarze są wyłączone.