Niedawna deregulacja profesji księgowego – na czym polega i jakie będzie miała zalety i wady dla klientów.

Przez lata niektóre profesje kojarzyły się z elitarnością i niedostępnością, ale równocześnie do ich wykonywania niezbędna była ogromna wiedza, jaką niekiedy trzeba było zdobywać przez lata. W ostatnich latach coraz modniejsza zaczęła być deregulacja, która ma za zadanie uwolnienie niedostępnych dotychczas zawodów i zezwolenie ia ich wykonywanie każdego chętnego.

materiały księgowej

Autor: leyla.a
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu deregulacja obowiązuje również od niedawna w zawodzie księgowego, wykonywanie którego przez zmianami poprzedzone być musiało pozyskaniem odpowiedniej wiedzy i otrzymaniem zezwoleń. Rzecz jasna uwolnienie zawodu księgowego, jak każda tego typu decyzja, będzie miało swoich przeciwników i zwolenników. Niektóre osoby alarmują, że bardzo zniszczy to rynek księgowych usług i może narazić klientów na straty, z kolei inni są zadowoleni z takiego obrotu sprawy, bo dzięki deregulacji młode, ambitne osoby dostaną szansę zaistnieć w tym zawodzie.

Powinno przyjrzeć się wszystkim poruszanym argumentom, szczególnie jeśli się będzie chciało korzystać z usług biura (zobacz tanie biuro rachunkowe wrocław) księgowego. Najważniejszym argumentem przeciwników takiego rozwiązania jest fakt, że za księgowość wezmą się osoby średnio doświadczone, które mogą nawet nie wiedzieć, jak jest liczona deklaracja vat czy co jest potrzebne, aby dostać zwolnienia z vat . Rzeczywiście jest w tym trochę racji, ale w rzeczywistości takie osoby bardzo szybko zostaną sprawdzone przez klientów.

Nie masz ochoty przerwać czytania intrygującego tematu na jednym poście? Więc namawiamy do nowych – kliknij w źródło hologramy i wejdź na zbliżoną witrynę.

Jeśli zauważą oni ich mały profesjonalizm, to nie będą miały dużych szans na wyrobienie sobie odpowiedniego prestiżu.

księgowość

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Klienci zwyczajnie odejdą tam, gdzie proponowane usługi będą miały wysoką jakość, a tym słabszym zostanie albo douczenie się, albo zmiana zawodu. Kolejnym argumentem przeciwników będzie zaniżanie kosztów. To bardzo się wiąże z wcześniejszym argumentem, oczywiście ci kiepscy księgowi będą proponowali niższe ceny, ale najczęściej jakość ich usług będzie adekwatna do tych cen. Rynek również i to bardzo szybko będzie weryfikował, akurat w przypadku usług księgowych klienci raczej wolą, aby wszystko zrobione było tak jak należy, jeżeli nawet będą musieli za to nieco więcej zapłacić.

Komentarze są wyłączone.