Wynajem, czy kupno żurawia, czyli na jakie czynniki zwracać uwagę przy gigantycznych dźwigach?

Czymże są wielkie budowy bez równie wielkich, wtapiających się w niebo dźwigów? Stojące i obracające się żurawie wieżowe oraz żurawie jeżdżące (mobilne) w istotny sposób przyczyniają się do zintensyfikowania prac przy wielkich budowach. Pokaźny sprzęt wiąże się też z profesjonalną obsługą, czyszczeniem i właściwym przeglądaniem.

Nie wszystkie firmy stać bowiem na posiadanie własnego dźwigu, który uniesie kilka, do kilkudziesięciu nawet ton, o żurawiu wieżowym nie wspominając. Z pomocą przychodzą zatem pośrednicy zajmujący się wynajmowaniem przytoczonych wcześniej żurawi. Kluczowych jest tutaj parę czynników – poza maszyną, która jest potrzebna, należy „zaopatrzyć” się w niezbędną wiedzę z zakresu obsługi takiej maszyny.

Żurawie na budowie

Autor: Canuckistan
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy chodzi o żurawie do wynajęcia we Wrocławiu, znajdziemy w dolnośląskim centrum wiele informacji, które naprowadzą nas na serwis, obsługę, sprawdzimy jak nabywa się uprawnienia i zorientujemy się w cenach wypożyczenia.
Pierwsza sprawa to specjalista, człowiek, który będzie umiał obsłużyć się żurawiem i wysięgnikami tej machiny, które sięgają nawet kilkudziesięciu metrów. Wyczuwanie dźwigni, układu sterowania to jedno, wyjątkowa uważność i idealny wzrok to też konieczność. Bez tych umiejętności twardych nietrudno o awarię sprzętu i zagrożenie zdrowia pracujących na budowach robotników.
Przy ustalaniu ceny za kupno dźwigu w grę wchodzą takie kwestie jak producent, rok produkcji, metrowy wysięgnik i wysokościomierz, maksymalny udźwig oraz ten na końcu wysięgu. Z tych wskazań negocjuje się (www.fotoporcelana.net) cenę, która w nowszych egzemplarzach przekracza dwieście tysięcy złotych. Na przejęciu maszyny się nie kończy – firma otrzymująca żuraw dostaje kompletne instrukcje obsługi, przepisów bhp i przeszkolenia dla operatora. Instytucjonalizacja i http://www.pieczatki.pl/wzory_odbic/pieczatki_firmowe na papierze muszą być swoją drogą, ale przecież nie powierzy się sterowania dźwigowym monstrum młodemu kursantowi po szybkim kursie obsługi i małym doświadczeniu.
Serwisy zajmują się naprawianiem i przeglądem technicznym twórców różnych marek, szczególnie tych uznanych, czyli od Liebherra, Peinera czy Potaina. W ofertach dysponentów zajmujących się tematyką wielkich dźwigów jak są również specjalistyczne szkolenia na operatorów, które kończą się certyfikowanym egzaminem UDT.

Komentarze są wyłączone.