O czym nie można zapomnieć projektując oświetlenie i wybierając komplet lamp do swojego mieszkania

W czasie projektu swojego wymarzonego domu pamiętać należy o jednej bardzo ważnej rzeczy, którą jest oświetlenie. Wiele osób nie zwraca na to większej uwagi, zwyczajnie przykręcając jakąś lampę zakupioną w jednym z marketów.

A tak naprawdę trzeba wiedzieć, że dobrze zaprojektowane oświetlenie nie tylko bardzo ułatwi codzienne mieszkanie, ale także będzie pełnić istotną funkcję dekoracyjną. Bo przecież ładnie dopasowane do charakteru pomieszczeń lampy nie tylko będą dawać jasność, lecz także

Pokój

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

odpowiednio się zaprezentują. Do wszystkich pomieszczeń w domu będzie potrzebne odmienne oświetlenie, to najważniejsza rzecz, o jakiej należy pamiętać.

Na przykład w salonie najczęściej stosuje się wydajne, mocne lampy, często z kilkoma żarówkami i możliwością sterowania siłą świecenia. Bardzo dobrze sprawdzają się w tej roli albo żyrandole (polecamy lampa wisząca do pokoju młodzieżowego) klasyczne do salonu, albo modele współczesne, często zrobione z metalu albo szkoła. Jako dopełnienie oświetlenia salonowego w wielu domach można spotkać lampy stojące lub komplet paru niedużych lampek umieszczonych na ścianie.

Łazienka i kuchnia są pomieszczeniami, w których najczęściej wykorzystuje się dwa, niezależne źródła światła. W kuchni często spotkać można stylowe lampy wiszące, o takie mocy, żeby dało się w niej przebywać. Poza tym jako uzupełnienie oświetlenia w kuchni wielu ludzi montuje dodatkowe lampki nad blatem roboczym, bardzo przydatne podczas przygotowywania jedzenia.

Łazienka to również miejsce, w jakim sprawdzają się dwa odrębne rodzaje oświetlenia. Pierwszym z nich jest przeważnie plafon do łazienki, dający delikatne, rozproszone światło, zaś drugim malutka, ale mocna lampka zamontowana zaraz koło lustra. Kupując lampy do poszczególnych pomieszczeń należy je powybierać także pod względem wzornictwa. Obecnie wybór lamp w sklepach internetowych i stacjonarnych jest tak duży, że w zasadzie bez większego problemu każdemu powinno się udać znaleźć takie odmiany, jakie najbardziej będą mu pasować.

Komentarze są wyłączone.