Do jakiego celu poza zastosowaniem przez drogowców mógłby być zastosowany asfalt?

W czasie budowy budynków warto jest zatroszczyć się o odpowiednią izolację fundamentów przed pojawieniem się przy ich płaszczyźnie niekorzystnego zawilgocenia. Z tego też powodu na ścianach fundamentów i na ścianach piwnic można zrobić izolację za pomocą przykładowo masy bitumicznej.

asfalt

Autor: Pegasus PR
Źródło: Pegasus PR
Do poprawnego wykonania hydroizolacji fundamentów wymagane jest ustalenie jej grubości. Niezależnie od tego, masy izolacyjne muszą być nakładane w postaci dwóch warstw. Jest to doskonały sposób na przygotowanie szczelnej hydroizolacji, zatem pokrycie przy pomocy kolejnej warstwy ewentualnych szczelin. Niezwykle ważna jest grubość wyschniętej otuliny. Te tzw. lekkie muszą mieć 3 milimetry grubości, natomiast ciężkie – 4 milimetry. Aby tego typu efekt otrzymać, Asfalt jako emulsje asfaltowe trzeba nanosić przy pomocy szczotki, pędzla albo w formie natryskowej. Ponadto trzeba to zrobić minimum dwa razy. Drugą powłokę można by nakładać już po wyschnięciu poprzedniej. Czas taki jest zależny m.in. od aktualnej temperatury czy wilgotności.
Asfalt w postaci masy asfaltowej lub KMB, trzeba natomiast nanosić korzystając z kielni albo pacy. Konieczne jest doświadczenie, które pozwoli na dokładne odmierzenie wymaganej ilości materiału. Nie można także zapomnieć o odpowiednim zabezpieczaniu hydroizolacji przed uszkodzeniami, które mogłyby pojawić się w czasie zasypywania fundamentów.

Można by to wykonać wykorzystując EPS, czyli wykonane ze styropianu płyty o grubości minimum 2 centymetrów. Od wykonawcy takich prac trzeba spodziewać się m.in.

Czy chcesz zgłębić omawiany temat z innej perspektywy? Jeżeli tak, to zdobądź ważne informacje (https://www.arapneumatik.pl/k-335-wakuometry), które opublikowane zostały w tym miejscu.

rysunków dotyczących takich detali jak doszczelnienie dylatacji.

Komentarze są wyłączone.