Do jakich zadań służą warystory? W których miejscach znajdują zastosowanie? Jakiego rodzaju informacje są istotne w tym temacie?

Warystory to dość dobrze znane i powszechnie wykorzystywane elementy jaki zabezpieczają sieć energetyczną przed przepięciami. Jakość tego rodzaju elementów jest z pewnością niezwykle istotna, ażeby zabezpieczenie było prawdziwie profesjonalne. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć w tym temacie? Warystory tworzy się z taniego, powszechnie używanego materiału, czyli tlenku cynku razem z dodatkami innych substancji, które stanowią bardzo często tajemnicę producenta.

urządzenia elektryczne

Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust

Są one jednak ważne, bardzo często bowiem decydują o końcowej jakości wyrobu. Produkty, jakie opuszczają fabrykę powinny spełniać narzucone wymogi jakie odnoszą się się do charakterystyki prądowo-napięciowej. Zapewnia to w konsekwencji właściwą ochronę przed przepięciami. Niestety, przez eksploatację, z powodu narażeń na oddziaływania atmosferyczne czynniki zewnętrzne i przewodzenie dużych prądów, a także przez wielokrotne przepięcia warystory mogą ulegać regularnej degradacji – warystory pod tym linkiem.przejdź tutaj drogi transportowe na hali produkcyjnej drogi transportowe na hali produkcyjnejTo sprawia, że warystor może przestać pełnić skutecznie swoją funkcję zabezpieczającą. To powoduje, iż zachodzi konieczność testowania efektywności ochrony przepięciowej warystorów wykorzystywanych w sieci energetycznej niskiego napięcia. Warystory są powszechnie wykorzystywane jako elementy zabezpieczające sieć energetyczną przed szkodliwym wpływem przepięć, które mają miejsce najczęściej przez różnorodne zjawiska atmosferyczne. Popularność tego elementu pochodzi najczęściej z dobrych właściwości ochronnych, niskich kosztów produkcji, a także możliwości stosowania ich do różnego typu napięć.

prąd

Autor: Tony Webster
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy więc je wykorzystać zaczynając od pojedynczych woltów, kończąc natomiast na zabezpieczeniach linii energetycznych z napięciem setek kV. Warto również orientować się, iż podczas eksploatacji struktura warystora może ulec regularnej degradacji.

Hej, sprawdź to odbojnice drewniane, jeśli dotąd nie wiesz o tej niesamowitej stronie a zobaczysz, że okaże się ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Dzieje się to z powodu wielokrotnego przewodzenia dużych, ale krótkich impulsów prądowych. Najbardziej ważną przyczyną takich procesów jest z pewnością niska jednorodność struktury warystora (przeczytaj ten artykuł), jej wynikiem jest mechanizm przewodzenia prądu w formie powstawania wąskich ścieżek, przez które przepływa dominująca część prądu płynącego przez cały warystor.

Komentarze są wyłączone.