Festiwal samochodów oldschoolowych w Oławie

Jeszcze do niedawna, osoby kolekcjonujące samochody zabytkowe, stanowili zamkniętą grupę pasjonatów.
Dziś ta sytuacja się zmienia, a polscy amatorzy motoryzacji coraz częściej zakładają prywatne muzea. Choć samo inwestowanie w samochody zabytkowe jest dość ryzykowne, to jednak nie o zysk tu chodzi. Budowanie kolekcji jest pochodną pasji, a pieniądze w tym wypadku są jedynie dodatkiem. Coraz częściej w Polsce organizowane są też zloty samochodów zabytkowych.

auto

Autor: Walter
Źródło: http://www.flickr.com
Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie na stałe wpisał się w w kalendarz corocznych wydarzeń.Samochody zabytkowe nadają niezwykły klimat każdemu motoryzacyjnemu zlotowi.

Zainteresował Cię ten wpis? Bardzo nam miło. Po dodatkowe info (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/jeep/wrangler) wejdź do kolejnego linku – tam zamieściliśmy szczegółowe wiadomości.

Już kilka dobrych godziny przed oficjalnym otwarciem wydarzenia, zaczynają zjeżdżać zabytkowe perełki ze wszystkich zakątków Polski oraz zagranicy. Przed południem samochody zabytkowe uczestniczą w wielkiej paradzie ulicami Oławy, później impreza przenosi się do parku lotniczego.Tam – na scenie prowadzący prowadzi rozmowę z każdym z właścicieli pojazdów, od których dowiaduje się o historii i o mechanice danego pojazdu .Od popołudnia do późnych godzin wieczornych trwa wielka zabawa. Organizatorzy Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Zabytkowych każdego roku wybierają najstarszy oraz najpiękniejszy pojazd Zlotu. Organizatorzy oceniają również pojazdy stworzone w latach, które u większości ludzi zostaną w pamięci na zawsze – pojazdy z czasów PRL-u.

pojazd

Autor: Lee Coursey
Źródło: http://www.flickr.com
Na zlot pojazdów muzealnych przybywają ludzie z kraju i z zagranicy – nawet z USA! Atmosferę każdego Zlotu pojazdów muzealnych tworzą także właściciele aut, którzy pojawiają się na zjeździe przebrani w różnorodne stroje, by oddać klimat poprzednich lat. Dla widzów organizowane są rozmaite konkursy, np. w siłowaniu się na rękę. W konkursie tym swoich sił może spróbować każdy – nawet dziecko. W tej konkurencji nie ma wygranych lub przegranych, każdy z uczestników otrzymuje upominek. Imprezę z reguły kończy Wspólny klakson dla Oławy, w którym uczestniczy większość pojazdów obecnych na Zlocie. Ważne informacje dla uczestników zlotu to wpisowe – wynoszące 30 zł za jeden dzień dla kierowcy, a każda kolejna osoba musi uiścić opłatę 25 zł. Organizatorzy zapewniają poczęstunek, pamiątkowe gadżety oraz puchary. Organizatorzy pomagają także w rezerwacji noclegów.
Zlot Zabytkowych pojazdów to impreza, której nie może przegapić żaden miłośnik zabytkowej motoryzacji. Oprócz wielu atrakcji i świetnej zabawy, zdobyć też można cenne upominki.

Komentarze są wyłączone.