Na co koniecznie należałoby zwrócić uwagę w ciągu odbierania swojego mieszkania od dewelopera?

Zdawałoby się, że odbiór mieszkania od dewelopera to nic trudnego. Wystarczy przyjść, dopełnić formalności, odebrać klucze i gotowe. Na nieszczęście takie podejście jest niezwykle fałszywe, w związku z tym jeśli również Ty sądzisz, że odbiór mieszkania od dewelopera to nic takiego, to z pewnością powinieneś zapoznać się z tym materiałem.

Uświadomimy tu jakim sposobem poprawnie powinno się odebrać mieszkanie od dewelopera i na jakie rzeczy potrzebnie zwrócić uwagę w toku odbioru.

Przede wszystkim pamiętaj, że to Ty płacisz za mieszkanie. Masz więc stuprocentowe rozporządzenie do tego, by ogromnie dokładnie je sobie obejrzeć. Nie przejmuj się ponagleniami ze strony dewelopera – masz pełne prawo ofiarować maksymalną dla Ciebie ilość czasu na skontrolowanie mieszkania.

Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera A jak na przykład powinno wyglądać takie skontrolowanie mieszkania?

Odbiór mieszkania od dewelopera

Autor: RubyGoes
Źródło: http://www.flickr.com

Bezspornie musisz zabrać ze sobą umowę oraz także zarysy mieszkania, bowiem dzięki temu będziesz mógł sprawdzić czy wszystko pozostało stworzone zgodnie z planem. Powinno się szczegółowo przyjrzeć się ścianom, podłogom, zmierzyć odległości, orzec czy gniazdka elektryczne są w takim miejscu, w jakim miały być, czy rozmaite składniki i fragmenty mieszkania zostały skonstruowane z takich materiałów, z których miały być stworzone i tak dalej. Każdy, nawet najdrobniejszy pierwiastek, musi zgadzać się z planem mieszkania. Mnóstwo osób nie przykłada sprawy do dokładnego sprawdzenia mieszkania przed jego odbiorem, przez co później rodzą się rozliczne starcia, kiedy to po kilku lub kilkunastu dniach zaczynają odkrywać pewne nieprawidłowości.

Wobec tego odbiór techniczny mieszkania (szczegóły w serwisie https://archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/river-point/) od dewelopera powinien przebiegać ogromnie dokładnie oraz skrupulatnie.

Zainteresowały Cię informacje prawnik radom zaprezentowane w tym poście? Niezwykle miło więc będzie nam dzielić się z Tobą nowymi notkami. Oczekujemy na opinię!

Powinno też umówić się na odbiór mieszkania w dzień, kiedy na dworze jest w dalszym ciągu przejrzysto. Przy świetle słonecznym lepiej widać każde nieprawidłowości lub także różnorodne niedociągnięcia, za to zdołasz nie spostrzec ich przy świetle sztucznym. Pożądane byłoby pamiętać o tym malutkim szczególe. Jeszcze coś dla Ciebie: więcej: tutaj

Komentarze są wyłączone.