Przyjęcie mieszkania od wykonawcy

Po zakończeniu budowy nadchodzi okres na odbiór techniczny wybudowanego dla nas gniazdka. Ujawnienie, odnotowanie i zobowiązanie dewelopera do reperacji wykrytych wad i niedoróbek, uchronią nas przed poniesieniem dodatkowych wydatków po wprowadzeniu się do mieszkania. W czasie odbioru mieszkania od dewelopera, nabywca ma prawo sprawdzić zgodność mieszkania z klauzulami, jakie pozostały zapisane w umowie z deweloperem.

Nowy blok mieszkalny

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Odbiór mieszkania od developera – wskazówki
Warto taki odbiór zrealizować rzetelnie, żeby wykryć prawdopodobne minusy mieszkania, a również dysonanse z zapisami umowy. Na spotkanie z reprezentantem dewelopera jest możliwość i wskazane jest przyprowadzić zawodowca.

Masz chęć poszerzyć swą wiedzę? Będzie nam miło, jeśli w tym celu obejrzysz informacje ze strony (http://www.naprawasilownikow.pl/oferta/naprawa-pras-oraz-silownikow-hydraulicznych/), które dla Ciebie stworzyliśmy w następnym linku.

Odbiór mieszkania od dewelopera należałoby wykonać się w ciągu dnia, gdy mieszkanie rozjaśnione jest światłem dziennym. Dzięki temu wiele łatwiej zobaczyć wszystkie niedoskonałości.

W umowie zakupu, zawsze sprecyzowany jest dokładna wielkość mieszkania. Jest to określane na podstawie projektu, gdyż mieszkania często sprzedawane są jeszcze w procesie budowy budynku mieszkalnego. Podczas przyjęcia technicznego, należałoby precyzyjnie zmierzyć łączny metraż, czy zgadza się z takim zapisanym w umowie. Umowa deweloperska wielokrotnie definiuje także standard wykończenia mieszkania. Wyjścia gorszego gatunku owocują roszczenia ze strony nabywcy o wymianę stosowną z umową, względnie spadek ceny lokalu.

Gdy potwierdzimy, iż materiały spełniają napisane w umowie normy, trzeba sprawdzić także, czy żadne detale nie zostały uszkodzone w trakcie budowy. Specjalną czujność należy zwrócić na okna, drzwi i posadzki, a także baterie w toalecie i kuchni.

Jak przeprowadzić techniczny odbiór mieszkania?
Powinno się sprawdzić działanie wszelkich detali instalacji elektrycznej, włączników, gniazdek, detali oświetlenia. Wskazane jest również sprawdzić, czy ściany posiadają właściwy kierunek pionowy i poziom, a także czy podłogi nie mają niewidocznych dla oka pochyleń. Następny element, jaki trzeba przetestować to wentylacja. Właściwe odprowadzanie powietrza jest przede wszystkim istotne w łazience i kuchni. W trakcie odbioru mieszkania od dewelopera sporządza się raport, w jakim odnotowuje się wszystkie niezgodności z umową, projektem mieszkania (w przypadku, gdy nosisz się z zamiarem nabycia mieszkania, zobacz ogłoszenia w rejonie: księże małe) i wzorcem wykończenia.Sprawdź co przeczytasz pod linkiem

Komentarze są wyłączone.