Jakie są zalety outsourcingu tymczasowych pracowników, w jakich przypadkach takie rozwiązanie może się sprawdzić.

Marzeniem większości pracujących jest umowa na czas nieokreślony z pełnym zusem, rzecz jasna w należytej wysokości. Lecz nadal jest sporo osób, które z jakiś powodów takiej umowy nie posiadają. Często będzie to wynikać ze specyfiki lokalnego rynku pracy, gdzie zwyczajnie nie będzie możliwości na to, aby zyskać stały etat.

rozmowa kwalifikacyjna
Są też osoby, które sobie cenią swobodę i niezależność, i zwyczajnie nie chcą takich umów (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-rekodzielo-nowy-sposob-na-biznes). Wolą one świadczyć pracę na własnych warunkach, realizując zlecenia czy różnego rodzaju projekty, bez obowiązku codziennego zbierania się do pracy. Rzecz jasna taki model pracy może się wiązać z tym, że przez pewien okres roku można nie mieć żadnego zajęcia, a potem będzie trzeba pracować dużo więcej niż zwyczajowe 8 godzin.

Sytuacja tego typu ma przykładowo miejsce w budownictwie. Od wiosny do jesieni ludzie z tej branży nie narzekają na brak zajęcia. Lecz zima jest taką porą roku, że różnie może być z pracami, dlatego też często pojawiają się sytuacje, że przez ten czas duża ilość ludzi może mieć przymusowy urlop.

Aktualnie coraz popularniejszy wśród firm w naszym kraju jest outsourcing kadr . Tu również w pierwszej kolejności wykorzystuje się go w firmach, w których jest sezonowość.kontynuuj pit krok po kroku 2020 pit krok po kroku 2020Przykładowo branża spedytorska i handlowa potrzebuje zwiększoną ilość pracowników w okresie przedświątecznym. Taki okres trwa parę tygodni, i w tym okresie sporo firm powiększa załogę nawet o połowę, jednak nie podpisując z tymi ludźmi umów na stałe.

mężczyzna przy komputerze, praca

Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com
W takich przypadkach całościową obsługą pracowników, ich poszukiwaniem, podpisywaniem umów i pensjami będzie się zajmować wynajęta do tego celu agencja pracy szczecin, a firma która potrzebuje kadry będzie się z kolei rozliczać z tą agencją. Dla firm które na przykład potrzebują większą liczbę pracowników w pewnych okresach czasu jest to bardzo dobre rozwiązanie Nie musi się wtedy martwić ani o poszukiwania tych pracowników, ani o ich dawanie im umów, jedynie składa zapotrzebowanie w agencji, a wszystkimi sprawami związanymi ze skompletowaniem załogi będzie się już zajmować jej pracownicy.

Komentarze są wyłączone.