Odbojnice gumowe – ochrona ścian i bezpieczeństwo

Przedsiębiorstwa oraz magazyny – szczególnie podczas załadunku, bądź rozładunku narażają własne budynki i bramy na niespodziewane i niemiłe szkody, toteż coraz częściej są stosowane wszelkiego rodzaju odbojnice, które mają za cel ochronę i zabezpieczanie pomostów albo rozładunkowych ramp.
Z reguły stosowane są odbojnice rampowe, spełniające się przede wszystkim przy ochronie – jak sama nazwa może wskazywać – ramp przeładunkowych, magazynów różnej kategorii albo ciągów komunikacyjnych.

Lexus LS 600h L

Autor: © Lexus
Źródło: © Lexus
Są to bowiem lokalizacje, w których podczas podjazdu aut o nieco większych gabarytach dojść może do uszkodzeń, których natomiast pomagają uniknąć wspomniane odbojnice. Produkowane są one z gumy, bądź metalu, które perfekcyjnie chronią przed wypadkami, jak również zakupić je można zwykle w kolorach czarnym oraz żółtym, które z łatwością przyciągają uwagę kierowców. Są one bardzo solidne oraz bardzo trwałe.

Wciągający materiał? Jeżeli tak uważasz, to równie interesujące treści przeczytasz również we wpisie, który jest tu.

Odbojnice rampowe całkiem pomocna strona można zakupić w wielu rozmiarach i długościach – w zależności od miejsca i obszaru, które będą ochraniać. Odbojnice zamontować także można w roli belki lub słupków.

Zainteresował Cię nasz artykułu? Zatem namawiamy Cię – zajrzyj na nową stronę i dokonaj oceny (https://www.merazet.pl/kategoria/automatyka-i-elektryczna-aparatura-laczeniowa/przekazniki/) naszych prób. W razie pewnych niepewności – zwróć się do nas!

Niektóre jednak montowane są na kantach budynków.

samochody

Autor: Taner Lantow
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle wybierane są odbojnice gumowe, posiadające wiele wzorów oraz form. Charakteryzują się też nietrudnym montażem, który nie sprawi żadnych większych problemów.

W kwestii takiej jak odbojnice gumowe producent ma na celu dopełnienie każdego szczegółu oraz wytworzenie ich z największą precyzją, tak, by mogły posłużyć każdej firmie, nie tracąc – pomimo upływu lat – na swej wartości oraz roli, którą wykonują. Zamontować je można zarówno na ścianie, jak również i na rampach, a nawet samochodach i przyczepach.

Komentarze są wyłączone.