Jak urządzić sypialnię, gdy nie posiadamy zbyt dużo wolnego miejsca? O czym pamiętać?

Sypialnia jest bez wątpienia miejscem wyjątkowym w naszym mieszkaniu. Jest to miejsce, w którym możemy się zrelaksować i odpocząć, to miejsce, które musi zapewniać najbardziej zdrowy sen. Aby tak się stało, sypialnia musi być dobrze urządzona. Rzecz w tym, że w małym mieszkaniu ciężko jest stworzyć sypialnię, która będzie funkcjonalna i z gustem, jednak okazuje się, że jest to wykonalne.

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol
Wykańczając przestrzeń małej sypialni pamiętajmy, iż ważny jest w niej każdy fragment podłogi, warto w związku z tym optymalnie wykorzystać przestrzeń. Warto też poznać kilka technik, które optycznie powiększą powierzchnię pokoju, sprawią do tego, iż nabierze ona swojego własnego stylu. Kiedy mamy do dyspozycji wysoki sufit a do tego jest to lokum w starej kamienicy możemy nawet zamontować antresolę, która da nam możliwość zaoszczędzenie miejsca, pozwoli także wkomponować biurka czy szafy.

Na takiej antresoli bez trudu możemy się wyspać, a świetnie tam będzie umieścić materac (zobacz materac 120×200 kieszeniowy) piankowy. Małe mieszkanie w bloku można urządzić w taki sposób, by było wygodne oraz funkcjonalne. Sypialnia w takim mieszkaniu może pełnić rolę garderoby. Zamontowane tam szafy lub szafki, to miejsca bardzo przydatne, aby schować drobne przedmioty czy ubrania. Dzięki takiemu rozwiązaniu można pozbyć się dużej ilości rzeczy z otoczenia, zbędnego bałaganu. Dzięki listwom

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

zaś, które mogą znaleźć się na frontach szafy, pomieszczenie do spania optycznie zyska parę centymetrów – kliknij w link.

Warto wiedzieć, że najważniejszym elementem każdej sypialni jest łóżko. Poduszki, koce i pościel zwiększą komfort. W przypadku białych lub jasnych ścian bardzo dobrym rozwiązaniem są dodatki w mocnych, kontrastowych kolorach. Przyciągają one naszą uwagę w kierunku najbardziej istotnego mebla. Świetnym wyjściem jest też zaaranżowanie miejsca do spania w cieplejszych barwach, przykładowo w beżowych tonacjach, które uspokajają oraz skłaniają do odpoczynku. Ściana małej sypialni posiada duży potencjał aranżacyjny. Odpowiednio zaaranżowana nada klimatu nawet najbardziej nudnemu wnętrzu, do tego rozwiąże problem uczucia przytłoczenia. Ładne tapety, cegły dekoracyjne czy zdjęcia będą najlepsze w małym pokoju.

Komentarze są wyłączone.