Czym wyróżniają się kominy przemysłowe

Kominy stalowe wykorzystywane są jako sposób na odprowadzenie nagromadzonych spalin oraz gazów, które wytwarzają się w procesie ogrzewającym. Powstają one w wyniku palenia w piecach oraz grzewczych kotłach. Są również efektem niektórych procesów produkcyjnych. Kominy przemysłowe muszą być tak dobrane, aby spełniać określone dla nich funkcje. Aby dopasować je właściwie, należy przede wszystkim wliczyć, które substancje będą na nie oddziaływać podczas użytkowania. W tym zakresie powinno się wybrać komin, dostosowując go do tego, czy będzie on odprowadzał spaliny, powstające na przestrzeni systemu spalania, czy podobnie pary powstałe na przestrzeni produkcji.

komin przemysłowy

Autor: André Hofmeister
Źródło: http://www.flickr.com
Nie bez znaczenia jest również temperatura, jaką mają kominy w procesie odprowadzania spalin czy gazów. Kominy mogą mieć różnoraką wysokość, w zależności od przeznaczenia mogą też odprowadzać spaliny (http://www.wkg.pl/oferta/branze/ochrona-srodowiska/) w ciągu powstałym naturalnie, bądź za pomocą ciągu wytwarzanego sztucznie, w czasie działania specjalistycznych urządzeń. Kominy stalowe przemysłowe wykonuje się z różnego typu stali.

Czy zaintrygowała Cię moja strona internetowa? Niezmiernie mi przyjemnie. Świetnie będzie, jeśli stracisz jeszcze sekundę, aby zostawić swą recenzję.

Przykłady na stronie: Do tych często spotykanych, należą stal zwykła i szlachetna oraz aluminium. Wybór komina to również decyzja o jego przekroju oraz kształcie, uwzględnienie rodzaju ochrony termicznej, działań szkodliwych czynników (w tym działania chemicznych środków). Kominy przemysłowe mogą mieć łączenia w postaci śrub bądź być spawane.

Kominy stalowe przemysłowe są raczej łatwe w montażu, są odporne na oddziaływanie na nich warunków zewnętrznych – w tym nawet niesprzyjających warunków atmosferycznych, jak też czynników wewnętrznych. Dobrze przewodzą ciepło i prosto w nich uzyskać właściwy ciąg. Ten rodzaj kominów powoli zastępuje kominy ceglane. Kominy stalowe są lekkie, można z nich wznosić wysokie konstrukcje, łatwo się je konserwuje, a również z dużą łatwością możemy je transportować. Aczkolwiek wady tego rodzaju konstrukcji także istnieją.

Należy do nich właśnie konieczność dbania o stałą konserwację, duża podatność na długie działania porywistych wiatrów, które wraz z powstającą rdzą, może powodować niszczenie komina, a także brak możliwości budowania kominów o dużej średnicy. Kominy mogą być ponadto wyposażone w drabiny, które umożliwiają wejście i wszelkie prace przy kominie. Następnym elementem mogą być także specjalne pomosty i galerie. Komin powinien także posiadać instalację odgromową. Jeżeli komin jest wysoki, trzeba wziąć pod uwagę, że może być przeszkodą w ruchu lotniczym, dlatego taki element odpowiednio oznakować, aby był dobrze widoczny zarówno w dzień, jak i w nocy.

Komentarze są wyłączone.