Pościel wełniana – poznaj wady i zalety

Profesjonalnej jakości pościel wełniana produkowana jest z wełny owiec australijskich zwanych merynos albo z runa wielbłądów. Wybór pościeli jest ogromny. Najbardziej znane jednak to merynos, kaszmir i kamel. Nazwy wywodzą się od rodzaju wełny, z jakiej została pościel stworzona – merynos to wełna owcza, kaszmir to kozia i kamel jak sama nazwa mówi to wełna wielbłądzia. W odróżnieniu do pościeli z pierza, pościel wełniana przepuszcza powietrze, dzięki czemu organizm może bez trudności oddychać przez skórę.

Autor: REMES

Sama w sobie wełna ma duże właściwości higroskopijne to oznacza, że posiada bardzo dużą zdolność wchłaniania i zatrzymywania wilgoci. Dlatego też pościel ta zimą ogrzewa a porą letnią nienie pozwala, aby organizm się przegrzał i spocił. Na dodatek wełna pokryta jest naturalną lanoliną, innymi słowy naturalnym tłuszczem z gruczołów łojowych owiec, która jest pomocna w zwalczaniu grzybów, pleśni, roztoczy, drobnoustrojów czy też wirusów. Sprawia ona też, że brud nie wnika w głąb włosa. Dlatego jest ona fantastyczną pościelą dla osób z alergią. Można powiedzieć, że jest to pościel hypoalergiczna. Takie poduszeczki czy też kołdry antyalergiczne są bardzo doceniane przez interesantów. Następną zaletą pościeli wełnianej jest to, że nie dopuszcza ona do wytworzenia się odparzeńczy też odleżyn. Ma ona podobno również właściwości lecznicze takie jak zmniejszenie nerwobólów, bólów pourazowych czy też boleści stawów kończyn. Wyroby z wełny to nie tylko pościele do sypialni.

To mogą być też pledy, kamizelki, kapcie, poduszki ogrodowe, śpiworki dla bobasa. Podstawowym minusem pościeli wełnianej jest jej wartość. Zestaw takiej pościeli kosztuje kilka tysięcy złotych i nie każdego na nią stać. Kolejnym minusem jest to, że nie da się jej prać w pralce.

Ona jest wprost nieszablonowa – szczerze zalecam tą treść. Jeśli masz chęć pogłębić obszar swej wiedzy na ten temat, to kliknij ten odsyłacz.

Trzeba ją prać ręcznie używając środków zawierających lanolinę. Należy ją prać od dwóch do trzech razy w roku. Suszymy ją w stanie rozłożonym w przewiewnym pomieszczeniu z niewielką ilością promieni słonecznych. Również należy pamiętać o konserwacji. Czynić ją trzeba, co miesięcznie. Do rozpylacza do okien dodajemy około 100 ml lanoliny i 900 ml wody. Tak zrobionym roztworem zwilżamy pościel i po około 5 minutach ściągamy ściereczką wytworzoną pianę.

Te informacje pochłonęły Cię bez reszty? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej stylowe lampki nocne danych na innych witrynach – znajdziesz je, klikając w link znajdujący się poniżej.

Autor: Producent dzianin futerkowych Iltex

Komentarze są wyłączone.