Mieszkać ładnie czy postawić na funkcjonalizm? Trudne do nierozstrzygnięcia dylematy początkującego projektanta wnętrz

Panie uwielbiające wkładać szpilki doskonale wiedzą, że modę i wygodę naprawdę trudno pogodzić. Nawet jeśli dana trzydziestolatka preferuje tylko takie obuwie, to wieczorem bolą ją łydki, a ortopedzi straszą poważnymi dolegliwościami, które mają być efektem chodzenia np. w kozakach na wysokiej koturnie. Z niemal identycznymi rozterkami borykają się również młode gospodynie, które muszą umeblować ledwo co zakupione mieszkanie.

meble biurowe

Autor: Kristin Nador
Źródło: http://www.flickr.com

Niełatwo ładnie, a jednocześnie funkcjonalnie urządzić poszczególne pokoje, szczególnie wtedy, kiedy brakuje pieniędzy na ten cel. W każdym mieszkaniu niezwykle potrzebnym meblem jest biurko, przy którym gospodarze określonego lokalu mogą zaadresować koperty, uzupełnić zeznania podatkowe, rozwiązać krzyżówkę bądź poszukać istotnych informacji w sieci. Natomiast wszelkiego rodzaju meble biurowe – idź do serwisu – nie zawsze ładnie wkomponowują się w gustownie albo nietuzinkowo zaaranżowane wnętrze. A gdy na myśli będziemy mieć też niewielkie pokoje w blokach, to zapewne uznamy, że nawet na niepokaźnych gabarytów biurko braknie miejsca – . A kobiety mieszkające w parterowych domach mają nieco inne problemy. A mianowicie, większa przestrzeń najczęściej oznacza o dużo większy bałagan w pomieszczeniach: szlafroki damskie oraz męskie skarpetki leżące tu i ówdzie raczej nie dodają uroku nawet najlepiej urządzonym wnętrzom, choć trzymanie garderoby poza szafkami jest naprawdę wygodne. W miarę dobrym wyjściem z tej kłopotliwej sytuacji jest trzymanie się pewnych reguł obowiązujących od niepamiętnych czasów. Przykładowo, można chociażby jedno pomieszczenie umeblować w tradycyjny sposób i równocześnie pamiętać o wygodzie.

Jeśli odnalezienie dodatkowych informacji na omawiany wątek jest dla Ciebie niezwykle istotne, to żeby je uzyskać prześledź witrynę, na której je niewątpliwie dostrzeżesz.

W gruncie rzeczy taki eksperyment można śmiało zastosować w przedpokoju, gdyż w tym pomieszczeniu najczęściej nie trzymamy zbyt wielu sprzętów. Można zatem zamówić przeciętną garderobę, ewentualnie komodę z czterema szufladami oraz wieszak na okrycia wierzchnie.

lustra

Autor: Thomas Nielsen
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei lustra do przedpokoju wcale nie muszą być wyjątkowo eleganckie, wystarczy żeby zostały one doskonale oświetlone. Istotne staje się także to, aby tutaj nie znajdowały się zbędne przedmioty: ostrzałki do noży rozsądniej magazynować w kuchennych szafkach niż w ostatniej szufladce komody postawionej w rogu przedpokoju – . Architekci wnętrz twierdzą, że de facto w tej dziedzinie raczej nie powinniśmy się zetknąć z sytuacjami beznadziejnych. Słowa moda i praktycyzm na pewno nie są antonimami, zatem błyskotliwym młodym żonom nie powinno zabraknąć interesujących pomysłów. A poza tym pamiętajmy, że dużo zależy od usposobienia gospodarzy, ponieważ np. urodzonym bałaganiarzom niełatwo podsunąć jakieś konstruktywne rozwiązanie.

Komentarze są wyłączone.