Typy i koszt dachówek oraz cegieł

Na rynku znajdziemy w dzisiejszych czasach dużo różnorodnych modeli dachówek oraz cegieł. Duża rozpiętość wzorów i odcieni daje nam wielkie pole do popisu. Wskazane jest dowiedzieć się, jakie najpopularniejsze modele dachówek i cegieł możemy dziś wyróżnić, i w jakich cenach są one osiągalne.

biała dachówka

Autor: halfrain
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najstarszych modeli dachówek jest dachówka karpiówka, jaka jest wąska i płaska. Ten rodzaj dachówki świetnie nadaje się do krycia dachów różnego rodzaju, ze względu na swoją wielką plastyczność. Innym popularnym modelem jest płaska dachówka mnich-mniszka, jaka jest całkiem długa i ma korytkowy kształt. Jest to niezwykle szczelne i jakościowe pokrycie dachowe, niemniej nie przylega ono do najtańszych. Jeśli więc ciekawi nas ta dachówka ceny będą dość wysokie, ze względu na wielką ilość zużytych dachówek i na czasochłonną pracę. Ogromnie często stosuje się aktualnie także dachówki zakładkowe, jakie nieraz mają całkiem pokaźne rozmiary Dachówki zakładkowe są osiągalne w rozmaitych typach i wzorach, w związku z tym bez kłopotu odszukamy taki, jaki będzie odpowiadać nam najbardziej.

czarno biała cegła

Autor: maggus314
Źródło: http://www.flickr.com

Cegły są najstarszym materiałem budowlanym, który jest stosowany do dziś. Materiał ten charakteryzuje się szczególną trwałością oraz wytrzymałością, ponadto jest elastyczny i ma ogromne zastosowanie. W dzisiejszych czasach możemy wymienić parę modeli cegieł, z jakich korzysta się w budownictwie. Z reguły napotykamy następujące rodzaje cegieł: cegły ceramiczne (ceramiczne cegły budowlane) suszone i wapienno-piaskowe. Słynnym modelem cegieł są także cegły klinkierowe, magnezytowe czy szamotowe. Każdy rodzaj cegieł cechuje się lekko innymi parametrami, przykładowo cegły ceramiczne są materiałem uniwersalnym, ogromnie trwałym i odpornym. Cegły szamotowe są z kolei ognioodporne, wobec tego z reguły użytkuje się je do budowy pieców lub palenisk. Jeżeli chodzi o ceny cegieł, to naturalnie są one zależne od ich modela. Jeżeli interesuje nas jakaś konkretna cegła ceny pewnie odnajdziemy w asortymencie poszczególnych sklepów budowlanych – stacjonarnych bądź online.

Komentarze są wyłączone.