Czym jest detailing?

Najistotniejszym krokiem w konserwacji czterokołowca będzie jego mycie. Czyszczenie eliminuje luźne poplamienia z powłoki lakierniczej to jest kurz, delikatne zabrudzenia drogowe, czy najgroźniejsze dla lakieru – odchody ptaków.

śnieg

Autor: WAN SA
Źródło: WAN SA
Detailing, bądź z angielskiego car valeting, jest bardzo szczegółowym i rozbudowanym procesem gruntownego czyszczenia, polerowanie samochodów a także woskowania aut, tak w środku jak także na zewnątrz. Główny zamysł to maksymalne podniesienie atutów estetycznych oraz wizualnych czterokołowca, a dbałość o detale powłoki lakierniczej pomaga przedłużyć jej wytrzymałość oraz utrzymywać wygląd – często lepszy, niż po opuszczeniu salonu przez pojazd. Detailing jest stosunkowo nową dziedziną w polskiej motoryzacji, jaka z każdym rokiem pozyskuje coraz większą liczbę wielbicieli, jacy tą dyscyplinę traktują jak pasję. Właściwe podejście do auta, pozwala z piętnastoletniego czterokołowca stworzyć ponadczasowy wehikuł opowiadający jego własną historię, a rezultat pielęgnacji umie nieraz wywołać zazdrość u drugich kierowców. Ładny pojazd to przede wszystkim troska o każdy, nawet najdrobniejszy detal. Każdy samochód (Sprawdź https://max-trade.pl/) wymaga indywidualnego podejścia poprzez jego użytkownika ze względu na własny jedyny a także jedyny w swoim rodzaju charakter.
gospodarstwo

Autor: Jaroslav Dvorský
Źródło: http://www.flickr.com
Kosmetyka auta może być konikiem na długie lata.

Jeśli lakier po umyciu jest chropawy w dotyku, a osuszanie pojazdu ręcznikiem z mikrofibry jest kłopotliwe, to pierwsze przejawy, iż lakier wymaga dogłębnego oczyszczenia. W takim razie trzeba przeprowadzić mycie wstępne. W owym celu wykorzystywane są glinki – preparaty do eliminowania smoły jak też metalicznych zanieczyszczeń.

Komentarze są wyłączone.