Interesujące centra handlowe na terenie Krakowa

Kraków to miasto położone w województwie małopolskim, jest to drugie najogromniejsze miasto w Polsce co do wielkości oraz liczby zaludnienia. W zamierzchłych czasach Kraków był także stolicą Polski. Obecnie to wielkie oraz cudne miasto przyciąga mnóstwo polskich i zagranicznych turystów, albowiem bogata historia tego miasta jest niezwykle interesująca.

Kraków
W Krakowie znajduje się wiele zabytków oraz atrakcji turystycznych, najogromniejszym zainteresowaniem cieszy się naturalnie krakowski rynek, Sukiennice, oraz także Zamek Królewski na Wawelu. Będąc w Krakowie pożądane byłoby wybrać się także do dzielnicy żydowskiej Kazimierz oraz na któryś z kopców, których nie brak w całym mieście. Oprócz atrakcji krajoznawczych oraz zabytków Kraków jest też miastem ogromnie rozwijanym pod względem handlowym, znajduje się tu wiele sklepów, sklepików oraz ogromnych galerii handlowych. Każde centrum handlowe Kraków jest chętnie oblegane przez kupujących – miejscowych oraz turystów, w galeriach znajduje się sporo sklepów – odzieżowych, spożywczych, ze sprzętem RTV oraz (odnośnik) AGD itd., a po zakupach można wybrać się do kina, do kawiarni, restauracji czy też pizzerii, jakie również mieszczą się w krakowskich centrach handlowych . Do najmocniej słynnych galerii wolno zaliczyć Galerię Krakowską, jaka znajduje się w centrum miasta i jest połączona z dworcem PKP oraz PKS, chociaż nie mniejsze zaciekawienie wzbudza Galeria Kazimierz, galeria (sprawdź nas) Krokus bądź Bonarka.

galeria

Autor: Monika
Źródło: http://www.flickr.com
W każdej ważniejszej części miasta znajdują się przeróżne centra handlowe, pociągające mnogość Klientów, wskutek tego będąc w Krakowie prawdopodobnie wskazane jest wybrać się do któregoś z nich. Rzecz jasna prócz galerii handlowych wskazane jest wybrać się także do pobliskich, mniejszych sklepików, restauracji czy też kawiarni, mnogość z nich ma nie byle jaki, niepowtarzalny nastrój, wskutek tego cieszą się ogromnym zaintrygowaniem miejscowych i turystów.

Komentarze są wyłączone.