Rozruch maszyn, tzn. jak wydłużać żywotność sprzętów i napędów?

Ograniczenie momentu rozruchowego i zredukowanie tak zwanego udaru prądu jest możliwe dzięki zastosowaniom układów łagodnego rozruchu silników. Softstarty – bo o nich mowa – redukują napięcie silniczka podnosząc je na zasadzie rampy z początkowego do znamionowego.

Gigaom Automatyka Przemysłowa

Autor: Kurt Trew
Źródło: http://www.flickr.com
Co gwarantują czujniki indukcyjne?
Walory jakie niosą ze sobą czujniki indukcyjne spowodują, iż żywotność użytkowanych maszyn, np. na liniach produkcyjnych oraz halach przemysłowych, będzie dłuższa, a tym samym bardziej wydajna. Dzięki użyciu softstartów – najlepiej od sprawdzonych przedsiębiorstw, które produkują akcesoria i całe sprzęty z zakresu techniki automatyzacyjnej w stylu Pilz – mamy nie tyle zapewnienie o długiej eksploatacji maszyn, lecz także bardziej ograniczone ryzyko poniesienia ewentualnych usterek.

Postaw na usługi oraz produkty fachowców z zakresu automatyki
Jak na czołowe przedsiębiorstwo w swojej branży Pilz nie tylko produkuje gotowe urządzenia, jak przykładowo czujniki indukcyjne, ale proponuje klientom indywidualne rozwiązania, adekwatne do warunków. Więcej informacji: Usługi oraz produkty, które obejmuje asortyment produktów Pilz wchodzi w zakres sensory ki, techniki sterowania oraz techniki napędowej.

Kilka softstartów do wyboru
W zależności od specyfiki rozruchowej maszyny (ciężki-lekki, regularny – rzadszy) mamy do wyboru kilka rodzajów softstartów. W klasie średniej dysponujemy przykładowo możliwością podłączenia przekładnika prądowego zewnętrznego, co przyczyni się do ograniczenia prądu rozruchowego.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, koniecznie zobacz ponadto ten link! To świetna oferta (http://transng.pl/oferta/przewoz-osob/) i tu odnajdziesz dodatkowe informacje.

Softstarty kompaktowe są natomiast doskonałą receptą na zdigotalizowane, pełne komputeryzacji i miniaturyzacji czasy. Z wbudowanym zabezpieczeniem, funkcją kontroli i prostym wyświetlaczem są niewielkie, a przy tym pewne. Na tym rozwój w mechanice rozruchowej się nie kończy – konstruktorzy cały czas dopracowują elementy nowoczesnych soft startów najnowszej generacji.

Zajrzyj do artykułu, który umieściliśmy pod poniższym linkiem oraz czytaj to (http://elmet-produkcja.pl/obrobka-skrawaniem) na ów temat, który najwidoczniej Cię zainteresował. Nie zwlekaj!

Jeszcze bardziej zintegrowane zabezpieczenia, niewielkie wymiary, elektroniczna rejestracja zdarzeń oraz zmian – to wszystko czyni technikę automatyzacyjną nowoczesną.

Zapoznaj się ze specyfiką i korzystaj na lata!
Stan maszyn produkcyjnych zależy chociażby od naszego zachowania lub odpowiedniego troszczenia się o maszyny. Regularne przeglądy, używanie mechanizmów, które ułatwiają rozruch sprawią, iż pożytek z działalności sprzętów przedłużymy nawet o wiele lat.

Komentarze są wyłączone.