Jak wygląda łazienka oraz toaleta w nowocześnie urządzonym domu i czym różnią się te pomieszczenia od tych, w której zażywały kąpieli nasze babcie

O ile sanitariaty umieszczone w miejscach, gdzie zwyczajowo przewijają się masy ludzi, najczęściej pozostawiają dużo do życzenia i raczej niechętnie przekraczamy próg ogólnodostępnych toalet, o tyle korzystanie z domowej łazienki zwykle jakichkolwiek obiekcji nie wywołuje. Zresztą we własnym domu te pomieszczenia jesteśmy w stanie elegancko wyposażyć tak, aby kąpanie się było zajęciem jeszcze bardziej przyjemnym i relaksującym. Nawet wygląd armatury będzie mieć w tym przypadku znaczenie, zatem niektórzy wybierają ekskluzywne krany, np. baterie Axor.

Bateria łazienkowa

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Generalny remont łazienki bywa przeprowadzany zazwyczaj nie częściej niż raz na dekadę. Wszystko dlatego, że koszty takiej renowacji są dosyć wygórowane i nie każdego stać na takie wydatki. A przy okazji pamiętajmy o tym, że skuwanie kafelek poskutkuje bałaganem w całym domu, bo przy takim remoncie kurzy się najbardziej intensywnie.
Kto jednak zdecyduje się na odnowienie łazienki, ten jest zmuszony zakupić nową armaturę wannową. Niektórzy wybiorą baterie (idź tutaj) Axor, bo zależy im na elegancko wykonanych i porządnych elementach – sprawdź. Łazienka to takie pomieszczenie w mieszkaniu, w których nieustannie panuje wysoka wilgotność powietrza, więc jeżeli armatura kabiny prysznicowe łódź nie będzie wykonana z dobrej gatunkowej stali, to w przeciągu nawet sześciu miesięcy może zardzewieć. Pomimo tego że koszt zakupy niektórych elementów armatury przekracza sumę 2 tysięcy, to, sądząc po dostępności tego towaru w sklepach wirtualnych, sprzedawcy na brak klienteli narzekać raczej nie muszą.

Nasze babcie zażywały kąpieli w blaszanych baliach, które raz w tygodniu wyciągano na środek izby. Tego rodzaju kąpiel była raczej obowiązkiem i na pewno chwile spędzone w ciepłej wodzie nie były w takim stopniu celebrowane, jak teraz. Kto jednak nie chce albo nie może umieścić w swoich dwóch mieszkalnych łazienkach akrylowych wanien wolnostojących, ten kupi brodziki Radaway i będzie w stanie kapać się pod prysznicem – dowiedz się więcej. Rzeczone brodziki są dostępne we wszelkich kształtach, więc będą pasować właściwie do każdej łazienki.

kliknij tutaj

Autor: Prayitno / Thank you for (5 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
A komu zależeć będzie poza tym na komforcie korzystania z kabiny prysznicowej, ten nabędzie brodzik umieszczany bezpośrednio na płytkach podłogowych. A takie rozwiązanie bywa idealne dla tych, którzy mają kłopoty z poruszaniem się. Reasumując, przy remoncie łazienki warto wydać trochę więcej monet, tak na armaturę, jak i na wyposażenie służące do kąpieli, bo tylko porządne elementy wyposażenia będą służyć przez dekady.

Komentarze są wyłączone.