Chłodnie przemysłowe i ich budowa

Chłodnia to obiekt służący do zabezpieczenia artykułów w małych temperaturach, co ma na celu zachowanie ich postaci do czasu spożytkowania. Składa się z oddzielanych komór składowych, oraz pełnej infrastruktury sprzyjającej zapewnieniu dobranej temperatury składowania. Zdarza się, że chłodnie to wolno stojące budynki określone jedynie i wyłącznie do długofalowego schładzania produktów.

chłodnia

Autor: Bruce Guenter
Źródło: http://www.flickr.com

Często jednak zakłady przemysłowe przetwórstwa warzywno-owocowego, bądź zakłady mięsne posiadające własną infrastrukturę chłodniczą pozwalają sobie na usługi przechowalnicze w chłodniach technologicznych. W dobie postępu branży logistycznej częstą praktyką jest także budowa chłodni wysokiego magazynowania w blisko zerowe przedziały chłodnicze. Kluczowym zamierzeniem takich składów jest kilkudniowe przechowywanie produktów zwłaszcza spożywczych, także ich prędka dystrybucja.Przy planowaniu chłodni powinno się brać pod uwagę rozmaite składniki. W przypadku dogłębnego mrożenia przeważnie używa się grubszą powłokę izolacyjną. Istotnym przymiotem jest współczynnik izolacji ścian.

chłodnia przemysłowa

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com

W chłodni winna być również zagwarantowana pewna wymiana powietrza.

Czy zszokował Cię ten tekst? Żeby poznać temat kliknij tutaj oraz poznaj więcej szczegółów (http://elmet-produkcja.pl/cnc-legnica/) – zapewne będą dla Ciebie zaskakująco ciekawe.

Jej format powinno się dostosować w zależności od specyfiki pomieszczenia, oraz składowanych produktów tak, ażeby nowe powietrze w chłodni nie musiało być znów na próżno schładzane, z czym łączyłoby się tracenie energii.Budowa chłodni wymaga uwzględnienia rozmaitych aspektów.

Dbanie przy przekazywaniu do eksploatacji i regularna pielęgnacja zezwalają umożliwić płynną pracę układu i uniknąć marnowania energii. Pożytki pod względem zużycia energii jest możliwość również osiągnąć w istniejących układach, instalując elektroniczne zawory rozprężne i regulatory chłodnicze z funkcją odtajania wg potrzeb.Bardzo znaczącym jest, aby umożliwić nadmiarowy zawór ciśnieniowy w układzie wentylacji, czy też zawór – arapneumatik.pl/k-358-elektrozawory-skosne-katowe-parker-lucifer – upustowy do zrównywania ciśnień pomiędzy chłodnią a powietrzem otoczenia. Jeżeli ciśnienie w chłodni nie będzie wyrównywane, może doprowadzić nawet do zawalenia się ścian i sufitu chłodni.

Komentarze są wyłączone.