Co to jest coaching?

Każdy z nas, niejednokrotnie dochodzi do wniosku, że jego życie zboczyło z toru, po którym powinno się poruszać. Zdajemy sobie sprawę, że coś nie działa jak powinno, na ogół nie wiedząc jednak jak określić ten czynnik a co więcej jak go naprawić. W owych momentach, możliwości są dwie: albo męczymy się dalej, albo korzystamy z pomocy trenera coachingu.

trenerzy

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com
Aby zaznajomić się ze słowem „coaching”, powinniśmy rozpocząć od przytoczenia definicji pojęcia, które oznacza przebieg wydobycia swoich umiejętności, koniecznych do osiągnięcia naszych wizji, doskonalenia kwalifikacji pod czujnym okiem trenerów (zobacz link tu…) – grupa trenerów. Coach natomiast, to bardzo istotna jednostka, posiadająca autorytet lidera, która partneruje klientowi przy wykonywanych przez niego obowiązkach, badając wiedzę i potencjał pracownika, przekazując mu informacje zwrotne po spotkaniu, oraz próbując ustalić jak powinna wyglądać dalsza, wspólna współpraca.

Przeczytaj ten artykuł, to też stanowi świetne źródło (https://procleaner.pl/dezynfekcja-dezynsekcja-deratyzacja/) opisywanego zagadnienia. Nie wahaj się i kliknij a na pewno się nie zawiedziesz.

Wyraz „wspólny”, zasługuje tutaj na naszą uwagę, ponieważ pomiędzy trenerem a jego klientem musi powstać szczególna relacja oparta na zaufaniu, i właśnie wtedy można mówić o prawdziwym coachingu.

grupa trenerów

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy stosować coaching? Tak naprawdę każdy z nas mógłby podać inną odpowiedź. Obecnie stosujemy biznes coaching, mając zamiar rozwijać kluczowe kompetencje pracownicze, czyli te, związane z rozwojem kariery zawodowej. Taki trening może na przykład opierać się na przekazywaniu informacji, jakie są metody przekonywania i sztuki perswazji niezbędne w sferze biznesowej. Nieco więcej możesz się dowiedzieć na .

Kto może zostać klientem coachingu? Procesowi coachingu może poddać się każdy, kto chce się rozwijać i przeczuwa, że w pewnej sferze nie czuje się najpewniej. Każdy kto, szuka narzędzi do wydobycia drzemiących w nim możliwości.

Nie zapominajmy jednak, że trenerzy coachingu nie dają nam ryby. Udostępniają wędkę, którą jesteśmy w stanie zdobyć na szkoleniach. Wędkę pozwalającą na zdobywanie sukcesów, ponieważ każdy prezes przedsiębiorstwa, szef i menadżer, chciałby popracować nad kwestią usprawnienia pracy. Niezależnie o jakiej działalności, o jakim państwie i jakiej wielkości przedsiębiorstwa mówimy.

Komentarze są wyłączone.