Szkolenia, które pomogą każdemu

Każda branża potrzebuje doskonale wykształconych pracowników. Jednakże jedynie zasób wiadomości to zbyt mało. Dlatego pracodawcy wysyłają swoich podwładnych na rozmaite kursy.

firma - panorama

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com
firma - fotogram

Autor: Ministerio Bienes Nacionales
Źródło: http://www.flickr.com
malowidło - firma

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie praktycznie wszystkie firmy stawiają na rozwijanie swoich pracowników – wiedzą one, iż opłaca się nawet doszkolić jednego człowieka, niż ciągle poszukiwać w stu procentach pasującej osoby na dane stanowisko. Kursy jak na przykład kursy podyplomowe, certyfikaty, doszkalanie z konkretnej branży już od wielu lat cieszą się popularnością. Zupełna innowacja to obecnie szkolenia (nasza strona) miękkie (rozwijające szkolenia miękkie). Posiadają one charakter warsztatowy oraz cechuje je indywidualne podejście do każdej osoby. Idealnie sprawdzą się one w przypadku osób zatrudnionych w wielkich korporacjach, gdzie działa się pod presją czasu.

Szkolenia miękkie nie mają za zadanie nauczenia kursantów czegoś nowego, przekazywania im konkretnej wiedzy, która może być użyteczna na zajmowanym stanowisku. Mają one pomagać w budowaniu doskonałego środowiska pracy oraz wspierać w takich kwestiach, jak radzenie sobie ze stresem (sposoby na radzenie sobie ze stresem). Oferowane przez liczne firmy szkolenia miękkie pogłębiają kompetencje jak na przykład: umiejętność współpracy, wspomniana odporność na stres, innowacyjność, wspieranie myślenia syntetycznego, sprawna organizacja zadań, umiejętności związane z przedsiębiorczością oraz umiejętności przywódcze.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz w linku? To oczywiście zbliżona tematyka, więc niewątpliwie sugerowane artykuły też są godne zgłębienia.

Posłanie swoich pracowników na tego rodzaju kursy na pewno zaprocentuje podczas współpracy a także da wymierne rezultaty finansowe. Inwestowanie w pracowników to praktyczne podejście do prowadzonej przez siebie działalności.

Prowadząc dużą firmę opłaca się zastanowić nad wysłaniem kilku pracowników na specjalne szkolenia dla trenerów (szkolenia dla coachów). Po ich ukończeniu mogą oni przeprowadzać rozliczne kursy wśród podwładnych także podczas godzin pracy, nie będzie zatem konieczności wysyłania ich na takie kursy, wszystko można przeprowadzić w obrębie firmy. Szkolenia dla trenerów przeznaczone są dla osób o specyficznych cechach charakteru, jak na przykład umiejętności przywódcze, poczucie własnej wartości oraz siła przebicia. Warto mieć tych trenerów w swojej firmie, to praktyczne rozwiązanie, które dać może tylko pozytywy.

_

Komentarze są wyłączone.