Szorowarki, przeciwko uzdatnianie wody – a więc, sterylność ponad wszystko

Do czego służą szorowarki? Czym jest sekwencja uzdatniania wody – jaką rzeczą się charakteryzuje? To wszystko oraz jeszcze bardziej dużo dowiesz się, odczytując nasz tekścik!

Szorowarki – inaczej nazywane są Urządzeniami Sprzątającymi. Istnieje ich kilka rodzai: szorowarki samojezdne, szorowarki na baterie (hiperłącze do serwisu), a także szorowarki z przewodami (dobre szorowarki).

Czy nie uważasz, że informacje na omawiany temat mógłbyś znaleźć też na odmiennym serwisie? Oczywiście, że tak – kliknij tu, a zobaczysz tam sensowny serwis.

W wielkim skrócie są to sprzęty, które „szorują” podłogę – spostrzec je można zwykle w wielkich molochach, w których są przeprowadzane jak malutkie auteczka pomiędzy regalikami, oczyszczając podłogę z wszelkiego brudu, spowodowanymi brudnymi podeszwami stóp licznych klientów danego sklepiku. stosowane jednak bywają także do czyszczenia schodów, a nawet istnieją modele, które bez żadnego problemiku użyjemy w domu (tu). Kwoty tego typu urządzeń, bujają się między parę tysiaków, a nawet powyżej stu dwudziestu tysięcy złotówek za model samojezdny.

kliknij obrazek

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com
Zamieniając tematykę zabierzmy się za uzdatnianie wody. Uzdatnianie wody to nic innego jak proces, w którym zanieczyszczona woda zostaje sprowadzona do stanu „stosowania”, a więc do takiego rodzaju, w którym mamy możliwość ją bez żadnych obaw pić (można to nazwać terminem „filtracja” a więc bywa to filtrowani wody).

Istnieje parę alternatyw uzyskiwania wody, a bywają to: odżelazianie, zmiękczanie, demineralizacja, filtracja (mineralna, węglowa, mechaniczna), dezynfekcja – w tym konkretnym wypadku chemiczna, promieniowaniem UV, odwrócona osmoza (tak zwane RO), oraz aeracja. Filtrowanie wody stosuje się dla tak przezywanych „zapotrzebowań komunalnych” a więc, kanalizacji a także przemysłu.

Komentarze są wyłączone.