Tensometry – kiedy są stosowane i w jaki sposób działają

Tensometry są elementami wielu urządzeń, nie tylko wag, lecz także różnorakiego rodzaju sprzętów służących do pomiaru naprężeń lub pomiarów wagowych. Ich funkcją jest pomiar drgań, a dzięki swoim małym rozmiarom znakomicie realizują swoją rolę.
Gdzie jeszcze mogą być spotykane?

W układach automatyki, które muszą dokonać pomiarów wagowych, np. w zbiornikach mieszalniczych, aby zgadzała się ilość składników lub na platformach najazdowych, ponieważ nie może okazać się, iż ciężar jest zbyt duży i przez to miały miejsce uszkodzenia. Jest wiele rodzajów tensometrów, które wybiera się według potrzeb danego sprzętu i wymagań pomiarowych w przedsiębiorstwach takich jak przykładowo Do przeważnie nabywanych tensometrów należą tensometry oporowe.

Dlaczego? Nade wszystko z tej przyczyny, iż mają fantastyczną czułość oraz można dzięki nim zdobyć bardzo precyzyjne wyniki, a

deformacje

Autor: Mike Beauregard
Źródło: http://www.flickr.com

dodatkowo są odporne na drgania oraz mają niewielkie rozmiary, przez co można je zastosować w każdych warunkach. O tensometrach możesz przeczytać również na .

Należy jeszcze dodać, iż są odporne także na inne zakłócenia spowodowane trudnymi warunkami pracy, m.in.

Czy wiesz, gdzie również można odszukać inne tego rodzaju materiały? Jeżeli nie, to wejdź na ten link i zerknij na treść opublikowanego w tamtym miejscu artykułu.

wysoką temp. lub ciśnieniem, zatem z pewnością będziesz zadowolony z ich pracy.

pomiary drgań

Autor: sunny mama
Źródło: http://www.flickr.com

Na czym polega praca tensometrów oporowych? Ich funkcjonowanie jest uzależnione od wariantu tensometru, np. w przypadku tensometru oporowego cała jego praca opiera się na przymiotach fizycznych, jakie posiada drut metalowy. Ważne są też wykorzystane technologie i materiały, z których są zbudowane, wpływające w dużej mierze na precyzyjność wykonywanych pomiarów. Poza samymi sprzętami istotną rolę odgrywa oprogramowanie używane do wizualizacji pomiarów lub archiwizacji danych, aby móc zaznajomić się z wynikami w każdej chwili, gdy będą nam niezbędne. Dzięki programom można także odpowiednio skonfigurować współdziałające z tensometrami systemy, aby zyskać wymagane pomiary oraz móc wykorzystać je w dalszych działaniach w konkretnym zakładzie.

Jeśli w związku z tym interesują cię pomiary drgań, musisz wykorzystać zaprezentowane wyżej narzędzie.

Czy na tej stronie wyszukałeś wszelkie poszukiwane treści? Jeżeli masz brak, to zapraszamy na następną. Wejdź w poniższy link i już.

Skorzystaj ze wsparcia fachowców, gdy nie jesteś pewny co do wyboru artykuły, a wszystko będzie działać, jak należy. Wybieraj asortyment sprawdzonych firm, gwarantujących najwyższą jakość produktów i pomoc w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów.

Komentarze są wyłączone.