Jak zadbać o blaszany garaż? Co powinniśmy zrobić? Jakie czynności można podjąć?

Czas szybko leci, a różne rzeczy codziennego użytku podlegają nieustannej destrukcji. Przedmioty duże oraz te małe, te z których dobroci czerpiemy najczęściej i rzadko, takie, które są niezbędne i takie, o których nie pamiętamy. Tak to już jest, że nic nie jest nam dane na wieczność, więc albo przyjmiemy, że tak jest i nic nie nie dadzą nasze starania, albo wręcz przeciwnie, coś zrobimy. Garaże blaszane są bardzo podatne na zniszczenia oraz czas, jednak mamy odpowiednie sposoby, żeby zatrzymać tą erozję.

Samochód w garażu

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy wiedzieć, że jeśli dobrze przygotujesz się do prac remontowych, to odnowisz swój garaż równie dobrze jak firma, która zajmuje się tym na co dzień. Co jest potrzebne? Na pewno specjalne, lecz powszechnie dostępne narzędzia, takie jak gruboziarnisty papier ścierny, szczotka druciana czy preparat przeciw korozji. Co ważne nie możemy zapomnieć o wałku, farbie czy lakierze. Od czego zacząć? Przede wszystkim rozpocznij od właściwego oczyszczenia garażu z wszelkich nieczystości, najczęściej będą to fragmenty roślin czy błoto. Pamiętaj, że sporo tego rodzaju brudu osadza się na zadaszeniu garażu. Następnie bardzo dobrze przeszlifuj miejsca zaatakowane prze rdzę. Najlepiej wykonać to drucianą szczotką, w przypadku gdy masz do czynienia z mniej rzucającą się w oczy rdzą – użyj papieru ściernego.

Zajrzyj do artykułu, który jest pod tym linkiem oraz czytaj więcej ogrodzenia panelowe na ów temat, który widocznie Cię zainteresował. Nie czekaj!

Może się niestety zdarzyć tak, że rdza przeszła na wylot odnawianej przez nas powierzchni metalowej konstrukcji. W tego typu sytuacji przyda się szpachla do metalu, z jej pomocą uzupełnisz wszystkie ubytki. W ten sposób oczyszczony metal, musisz przykryć specjalnym środkiem przeciw rdzy, gdyż zrobi on dodatkową barierę przeciw rdzy.

Garaż wolnostojący

Autor: raneko
Następnie trzeba pomalować ściany i drzwi. Z pomocą pędzla łatwiej dotrzemy do trudniej dostępnych obszarów. Garaże wykonane z blachy musimy przykryć przynajmniej podwójną warstwą farby (garaże, bramy i napędy do bram – WAW System). Między nałożeniem pierwsze oraz kolejnej warstwy farby, odczekaj 24 godziny.

Musimy pamiętać jednakowoż, że najbardziej wartościową zasadą na długowieczność naszego garażu jest porządna podstawa.

To jest bardzo interesująca tematyka i dobrze byłoby ją poznać bliżej, więc bez wahania sprawdź szczegóły w źródle, który znajduje się tutaj.

Znaczy to tyle, że jeżeli marzymy by mieć garaż solidny i na długi czas, to powinniśmy go starannie jak i bardzo solidnie zbudować, pamiętając o tego typu kwestiach jak choćby podłoże pod garaż blaszany, które ma niebagatelny wpływ na jego trwałość .

Komentarze są wyłączone.