Jak umeblować mieszkanie w stylu francuskim?

Cechą szczególną stylizacji wnętrz na wzór francuski jest elegancja i piękno. Wnętrza tego typu odznaczają się gustownymi dodatkami, stwarzającymi niezwykle uroczy klimat. Jest to zupełne przeciwieństwo designerskich, prostych linii i wszechobecnego w stylu nowoczesnym minimalizmu. Jak stworzyć elegancki, nawiązujący do malowniczej Prowansji klimat w naszych wnętrzach?

artykuły dekoracyjne

Źródło: www.morguefile.com
W salonie, będącym miejscem odpoczynku oraz spotkań z najbliższymi, harmonia jest absolutnie konieczna. Toteż, decydując się na meble (zobacz meble na wymiar książenice) do salonu, stawiajmy na komfort i funkcjonalność. Miłośnicy stylu francuskiego w końcu mogą przenieść się do prawdziwej Francji z racji, iż w Polsce możemy nabyć meble i artykuły dekoracyjne kultowej marki Colette – . To meble, które idealnie sprzyjają atmosferze relaksu i wypoczynku. Główną inspiracją do ich tworzenia był klimat słonecznej Prowansji.

Każdy model zrobiony jest z wielkim oddaniem i kunsztem, co czyni go oryginalnym i niepowtarzalnym.

Omawiany wątek niewątpliwie ma ciekawe informacje, lecz aby uzyskać ich jeszcze więcej prześledź tekst (http://www.minio.com.pl/regaly/nowoczesny-bialy-regal-do-sypialni-53.html), który jest niezwykle intrygujący.

Meble Colette stworzą pogodny klimat we wnętrzach, w których za inspirację służy sielski styl rustykalny, prowansalski, oraz ekskluzywny styl francuski czy tak modny od niedawna shabby chic. Style te wspaniale do siebie pasują, tworząc ciekawą całość. Meble i artykuły dekoracyjne Colette stanowią znakomite wyposażenie wnętrza pokoi salonowych,

artykuły dekoracyjne

Autor: Meutia Widodo
Źródło: http://www.flickr.com

jadalni, domowych biur oraz kuchni. Dzięki temu, że łączą w sobie tradycyjne formy z neutralną kolorystyką posłużą długie lata, albowiem klasyka jest wieczna. To meble dla osób które zwyczajnie lubią otaczać się pięknymi przedmiotami.

Panująca kolorystyka mieszkań aranżowanych w owym stylu powinna być pastelowa, rozmyta i delikatna. Na zaakcentowanie zasługują wszystkie okna i przeszklenia. Do wykończenia ścian wykorzystuje się jasne tapety lub boazerię w mlecznym kolorze.

Staranne wykończenie mebli prowansalskich, ich niepowtarzalna stylistyka, urok wiszących na ścianie dekoracji – wszystko to będzie miało wpływ nie tylko na interesujący design mieszkania, ale głównie na samopoczucie domowników.

Komentarze są wyłączone.