Jak umeblować mieszkanie w stylu francuskim?

Cechą szczególną stylizacji wnętrz na wzór francuski jest elegancja i piękno. Wnętrza tego typu odznaczają się gustownymi dodatkami, stwarzającymi niezwykle uroczy klimat. Jest to zupełne przeciwieństwo designerskich, prostych linii i wszechobecnego w stylu nowoczesnym minimalizmu. Jak stworzyć elegancki, nawiązujący do malowniczej Prowansji klimat w naszych wnętrzach?

artykuły dekoracyjne

Źródło: www.morguefile.com
W salonie, będącym miejscem odpoczynku oraz spotkań z najbliższymi, harmonia jest absolutnie konieczna. Toteż, decydując się na meble (zobacz meble na wymiar książenice) do salonu, stawiajmy na komfort i funkcjonalność. Miłośnicy stylu francuskiego w końcu mogą przenieść się do prawdziwej Francji z racji, iż w Polsce możemy nabyć meble i artykuły dekoracyjne kultowej marki Colette – . To meble, które idealnie sprzyjają atmosferze relaksu i wypoczynku. Główną inspiracją do ich tworzenia był klimat słonecznej Prowansji.

Każdy model zrobiony jest z wielkim oddaniem i kunsztem, co czyni go oryginalnym i niepowtarzalnym. Meble Colette stworzą pogodny klimat we wnętrzach, w których za inspirację służy sielski styl rustykalny, prowansalski, oraz ekskluzywny styl francuski czy tak modny od niedawna shabby chic.

Podoba Ci się ten treść? To przejdź do oferty galeriaoswietlenia.pl, by zaznajomić się z dodatkowymi informacjami na omawiany temat, które dla Ciebie podaliśmy.

Style te wspaniale do siebie pasują, tworząc ciekawą całość. Meble i artykuły dekoracyjne Colette stanowią znakomite wyposażenie wnętrza pokoi salonowych,

artykuły dekoracyjne

Autor: Meutia Widodo
Źródło: http://www.flickr.com

jadalni, domowych biur oraz kuchni. Dzięki temu, że łączą w sobie tradycyjne formy z neutralną kolorystyką posłużą długie lata, albowiem klasyka jest wieczna. To meble dla osób które zwyczajnie lubią otaczać się pięknymi przedmiotami.

Panująca kolorystyka mieszkań aranżowanych w owym stylu powinna być pastelowa, rozmyta i delikatna. Na zaakcentowanie zasługują wszystkie okna i przeszklenia. Do wykończenia ścian wykorzystuje się jasne tapety lub boazerię w mlecznym kolorze.

Staranne wykończenie mebli prowansalskich, ich niepowtarzalna stylistyka, urok wiszących na ścianie dekoracji – wszystko to będzie miało wpływ nie tylko na interesujący design mieszkania, ale głównie na samopoczucie domowników.

Komentarze są wyłączone.