Jakie możliwości mają palacze, którzy nie chcą wydawać dużo na kupno papierosów.

Rosnące bez przerwy ceny wyrobów tytoniowych na pewno nie cieszą palących, którzy przez to zmuszani są do wyższych kosztów. Spora ich ilość przechodzi na papierosy przemycane z sąsiednich krajów, gdyż są one znacznie tańsze od tego, co kupić można w zwykłych sklepach.

Całkiem sporo osób również się decyduje na samodzielne robienie papierosów, co może dać jeszcze większe oszczędności. Co prawda należy na to poświęcić trochę czasu i na samym początku wydać nieco pieniędzy na potrzebne akcesoria, lecz po nabraniu wprawy można będzie naprawdę szybko zrobić potrzebny zestaw papierosów. Co istotne, wszystko to w legalny sposób, gdyż wszystkie akcesoria zakupić można w zwykłych sklepach. A po zsumowaniu całości najczęściej się okazuje, że własnoręcznie zrobione papierosy są nawet o połowę tańsze, niż te, które można kupić w sklepach.
lody

Autor: Häagen-Dazs
Źródło: Häagen-Dazs
Biorąc się za robienie swoich papierosów przede wszystkim będzie potrzebny tytoń (tutaj). Warto kupować dobry jakościowo, najlepiej w nieco mniejszych pudełkach, ponieważ szybko kruszeje. Konieczne też będą gilzy (przejdź) producent, to znaczy papierowe bibułki, posklejane i gotowe do napełniania. Użycie gilz znacznie ułatwia przygotowywanie papierosów, szczególnie jeśli nie będzie się tego robić w sposób ręczny. Idealnie nadaje się do tego gadżet do papierosów, jej koszt jest naprawdę niewielki, bo zaczyna się od dziesięciu złotych, a znacznie przyspiesza prace.

Maszynki sprzedawane są w różnych odmianach, niektórzy chwalą na przykład chwalą modele elektryczny, w przypadku których wykonanie jednego papierosa zajmuje kilkanaście sekund.

Komentarze są wyłączone.