Brąz w salonie – świetne triki i sztuczki

Brąz to kolor ponadczasowy. Optymalnie będzie pasował we wnętrzu domu, pokoju czy przedpokoju. Jeśli chcemy uniknąć pomniejszenia wnętrza ciemnym kolorem powinniśmy wybrać propozycję pośrednią – pomalować jedną ścianę np. ciemnym brązem.

brązowa ściana

Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość podkreślenia wybranej część pomieszczenia. Jednak nim zaczniemy meblować pokój, nie zapomnijmy o reszcie ścian. Najciekawsze aranżacje pomieszczeń powstają z połączenia kilku barw. Z brązem najlepiej komponują się jego jaśniejsze odcienie, czy stonowana zieleń, beże. Decydując się na podobające się nam połączenie kolorystyczne, trzeba wziąć pod uwagę to, jaki rozmiar ma pokój – by w przypadku niewielki salon jeszcze bardziej go optycznie nie zmniejszyć.

Kiedy już dobierzemy kolory i wyremontujemy mieszkanie pozostaje nam wstawić meble. Na tle ciemniejszej ściany idealnie będą wyglądać kontrastujące, jasne meble albo narożnik – np. w kolorze białym. Ciemnobrązowe tło idealnie podkreśli te elementy wykończenia wnętrza.

Zaciekawił Cię ten wpis? Zatem kliknij w link do serwisu szafy lekarskie i ciesz się następnymi tekstami. W razie jakiś wahań – zwróć się do nas.

Musimy jednak pamiętać, by nie zakryć całej ściany – nie będzie to zgodne z ideą wyróżnienia tej jednej ściany. Na jej centralnym miejscu można także zawiesić jeden olbrzymi, albo mozaikę z mniejszych jasnych fotografii w ramkach.

Ściana w salonie na brązowo to sposób by przełamać monotonnie wnętrza. Pozostałe ściany w jaśniejszym kolorze, powinny idealnie komponować się z ciemnobrązowym deseniem. Pozostaje tylko wybrać meble. Idealne będą ciemne brązy, a także naturalne drewno w naturalnych: dębu, mahoniu bądź hebanu, które mogą doskonale kontrastować z jaśniejszymi ścianami.

Prezentowany tekst jest nieprawdopodobnie wciągający? Jeżeli tak, to sprawdź również inne polecane kieszeniowy materac treści, ponieważ są równie ciekawe oraz pochłoną Cię kompletnie.

By dopasować do kompletu wypoczynkowego należy dobrać krzesła z identycznym obiciem jak narożnik, czy sofa.

Komentarze są wyłączone.