Brąz w salonie – świetne triki i sztuczki

Brąz to kolor ponadczasowy. Optymalnie będzie pasował we wnętrzu domu, pokoju czy przedpokoju. Jeśli chcemy uniknąć pomniejszenia wnętrza ciemnym kolorem powinniśmy wybrać propozycję pośrednią – pomalować jedną ścianę np. ciemnym brązem.

brązowa ściana

Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość podkreślenia wybranej część pomieszczenia. Jednak nim zaczniemy meblować pokój, nie zapomnijmy o reszcie ścian. Najciekawsze aranżacje pomieszczeń powstają z połączenia kilku barw. Z brązem najlepiej komponują się jego jaśniejsze odcienie, czy stonowana zieleń, beże. Decydując się na podobające się nam połączenie kolorystyczne, trzeba wziąć pod uwagę to, jaki rozmiar ma pokój – by w przypadku niewielki salon jeszcze bardziej go optycznie nie zmniejszyć.

Kiedy już dobierzemy kolory i wyremontujemy mieszkanie pozostaje nam wstawić meble. Na tle ciemniejszej ściany idealnie będą wyglądać kontrastujące, jasne meble albo narożnik – np. w kolorze białym. Ciemnobrązowe tło idealnie podkreśli te elementy wykończenia wnętrza. Musimy jednak pamiętać, by nie zakryć całej ściany – nie będzie to zgodne z ideą wyróżnienia tej jednej ściany. Na jej centralnym miejscu można także zawiesić jeden olbrzymi, albo mozaikę z mniejszych jasnych fotografii w ramkach.

Ściana w salonie na brązowo to sposób by przełamać monotonnie wnętrza. Pozostałe ściany w jaśniejszym kolorze, powinny idealnie komponować się z ciemnobrązowym deseniem. Pozostaje tylko wybrać meble. Idealne będą ciemne brązy, a także naturalne drewno w naturalnych: dębu, mahoniu bądź hebanu, które mogą doskonale kontrastować z jaśniejszymi ścianami. By dopasować do kompletu wypoczynkowego należy dobrać krzesła z identycznym obiciem jak narożnik, czy sofa.

Komentarze są wyłączone.