Jak miepowtarzalnie wykorzystać motywy szklane w mieszkaniach?

Jeżeli szukamy atrakcyjnych i oryginalnych materiałów dekoracyjnych do swojego mieszkania czy domu, niezaprzeczalnie musimy mieć na uwadze szkło. Wbrew pozorom rozwiązań szklanych jest niezwykle dużo.

szkło

Autor: Alex Pepperhill
Źródło: http://www.flickr.com
Motywy szklane mogą spełniać nie tylko funkcje ozdobne, lecz także praktyczne. Oryginalną ozdobę może stanowić przede wszystkim szkło ornamentowe. Artystycznie wytłaczany wzór może przemienić zwyczajną, standardową taflę w oryginalne arcydzieło sztuki praktycznej. We wnętrzach mieszkalnych może mieć bardzo dużo różnorakich zastosowań, np. jako ścianka działowa.
Szkło wyrabia się w hutach w niezwykle wysokich temperaturach. Może być ono kształtowane w zależności od potrzeb. Warto pamiętać również, iż nie każdy rodzaj szkła jest subtelny i łatwo podlega zniszczeniu. Obecnie stosowanych jest niezwykle dużo różnorakich możliwości produkcji szkła, którego stłuczenie jest bardzo problematyczne. Wzmocnienie szkła jest możliwe poprzez dodatnie tworzyw sztucznych.

szkło

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej szkło w mieszkaniach występuje w przypadku drzwi wewnętrznych. Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie matowych drzwi (okna i drzwi na wymiar – Gdynia) łazienkowych, jakie nie tylko idealnie wyglądają, lecz jednocześnie gwarantują maksymalną prywatność. Znacznie częściej jednak szkło stosowane jest jako drzwi zewnętrzne. Osoby, które pragną wdrożyć takie rozwiązanie, a równocześnie obawiają się o wytrzymałość drzwi, powinny pamiętać, że tafle szkła w takich sytuacjach są niezwykle grube, odporne, niekiedy nawet podwójne. Znacznie częściej stosowane są także szklane – www – ścianki w domach, które także produkowane są z niezwykle wytrzymałego i odpornego szkła.
Niemałym zaciekawieniem cieszą się również szklane schody, które znacznie częściej pojawiają się w miejsce tradycyjnych tworzyw takich jak chociażby drewno. Szklane stopnie są w głównej mierze niezwykle dekoracyjne, chociaż znacznie rzadziej spotykane. Być może właśnie dlatego okazują się tak ciekawe i piękne. Szklane stopnie wykonane są z kilkuwarstwowego, laminowanego szkła.

Zabarwienie i ozdoby, tak jak w przypadku innych szklanych elementów ozdobnych, w dużej mierze zależą głównie od pomysłowości zamawiającego lub projektanta. Niestety, staranność, z którą muszą być stworzone schody szklane, aby zapewnić całkowite bezpieczeństwo, przekłada się również na ich cenę.

Komentarze są wyłączone.