Stosowanie sprężyn przemysłowych, czyli wieloetapowość produkowania i liczne testowanie gwarantem wieloletniej eksploatacji

Do wytwarzania sprężyn, aby mogły posłużyć przez lata, służą specjalistyczne i fachowe procedury produkowania. Niełatwo wyłapać taką gałąź gospodarki, a właściwie branży, gdzie użytkowane sprzęty nie mogłyby być skonstruowane bez odpowiednich i przystosowanych sprężyn przemysłowych.

Sprężyny

Źródło: http://www.sxc.hu/
Producenci sprężyn rozciąganych muszą iść z duchem czasu duchem czasu, wykorzystując do tego nowe technologie. Wytworzenie niepozornej „sprężynki” jest sprawą bardziej skomplikowaną niż może się nam wydawać. Po pierwsze, metal (super – zobacz więcej) pod przyszłą sprężynę jest dokładnie polerowany odpowiednio czułą szlifierką.

Warto wiedzieć, iż w przypadku sprężyn mamy do czynienia z nienagannie wypolerowaną powierzchnią – to na pewno efekt pierwszego etapu tworzenia i pracy nad tą materią.
Następnie sprężyny muszą przejść etap czynności zwanej hartowaniem się tworzywa. Trzymane w specjalistycznych piecach, które posiadają sterowniki elektroniczne. Pozwalają one zweryfikować poziom dostarczanego i przyjętego ciepła oraz wyregulować czas obróbki termicznej.

Sprężyny posiadają swoje trwałe właściwości, które pozwalają na długie i sprawdzone ich użytkowanie. To niewątpliwie zasługa kulkowania, a więc ostrzeliwania małymi kulkami przy etapie produkcji. Taki rodzaj hartowania zwiększa wytrzymałość.

Jeśli czytasz ten tekst to znaczy, że temat Cię niesamowicie zafascynował – kliknij odnośnik do strony, a odnajdziesz równie wartościowe informacje.

Antykorozyjność sprężyny zawdzięczają cynkowaniu i czernieniu, czyli kolejnym procesom uodparniania.

Opisy techniczne, jakie wyróżniają sprężyny rozciągane, bogate są w specyfikacje dotyczące wytrzymałości, tolerancji i parametru długości rozciągnięcia sprężyny do potrzebnej do tego siły (L&F) – sprawdzona strona. W przypadku rozciągniętych wskaźnik tolerancji, wyrażany w procentach, dotyczy siły maksymalnej (która działa na sprężyny), długości maksymalnej (na którą rozciągają się) oraz gabarytu sztywności.

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com
Istotne są różnice w oczkach charakterystyczne w sprężynach angielskich i niemieckich. Te pierwsze posiadają „normalne” okrągłe oczka pośrodku ilości zwojów, niemieckie różnią się niewielkim wycięciem.
Na rynku sprężyn liczy się przede wszystkim połączenie nowoczesnych technologii wytwarzania z wielokrotnym testowaniem i sprawdzaniem sprężyn. Połączenie tych właściwości pozwala na zakup sprężyn na długie lata, z gwarancją bezawaryjności.

Komentarze są wyłączone.