Projektując swoją sypialnię, nie zapominaj o szafkach nocnych, to doprawdy ważny dodatek

Sypialnia jest niezwykle ważnym pomieszczeniem, gdzie odpoczywa i relaksuje się po ciężkim dniu. Projektowanie pokoju sypialnego ma wielkie znaczenie i trzeba poświęcać mu maksimum zainteresowania, dopasowując wnętrze do własnych upodobań. Podczas projektowania sypialni wiele uwagi poświęca się dobraniu mebli, a zwłaszcza łóżka. Nie da się jednakże zapomnieć też o innym wyposażeniu pokoju, gdyż też ono posiada znaczenie dla wygody korzystania z sypialni.

Szafki nocne – przydatne i zawsze pod ręką

więcej

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com

Szafki nocne są nieodłącznym towarzyszem łoża i zazwyczaj są częścią zestawu mebli sypialnianych. Warto jednak przyznać, że mało osób poświęca im właściwą uwagę, gdyż to właśnie łoże zaprząta najwięcej uwagi w czasie wybierania wyposażenia do sypialni. Tymczasem stoliki i szafki nocne okazują się bardzo przydatnym elementem, dzięki któremu spoczywając w łóżku, można trzymać pod ręką niezbędne przedmioty. Warto poświęcić im troszkę więcej zainteresowania oraz dopilnować, by okazały się nie tylko ładne, ale także wygodne w użytkowaniu.

Szafka nocna potrafi mieć przeróżną postać

W salonach meblowych można spotkać bardzo interesujące komplety mebli sypialnianych. Często składają się one z łóżek, szafek nocnych i dużej szafy lub komody. Szafki nocne mogą być scalone z łożem albo stoją osobno.

Jeśli zamierzasz dowiedzieć się, jakie serwisy są sugerowane przez różne osoby, to zobacz polecane info na tego typu temat. Może Cię ono bardzo zaintrygować.

To drugie rozwiązanie okazuje się wiele praktyczniejsze, bo pozwala na różnorodne urządzenie pokoju i zmianę jej wystroju wedle wymogów. Szafki nocne mogą być otwarte lub zabudowane. Zamknięte szafki – z szufladami lub drzwiczkami – będą doskonałym rozwiązaniem, kiedy chce się wewnątrz trzymać osobiste drobiazgi. Otwarte półki pełnią role ozdobne, istnieje możliwość, by na nich poukładać bibeloty, pamiątki i książki.

Dopasuj stoliki do wystroju pokoju

Zdarza się, że lokatorzy sypialni nabędą samo łóżko, a później chcą dobrać do niego szafki nocne. W takim wypadku należy kupić stoliki, które będą się elegancko komponować z pozostałym wyposażeniem, zarówno pod względem stylu jak i kolorystyki (ciekawa strona Dobrym rozwiązaniem będzie także wizyta u stolarza oraz wykonanie stolików do posiadanego łóżka. Fachowiec na pewno pomoże dobrać podobną płytę meblową oraz stworzy odpowiedni projekt umeblowania.

Komentarze są wyłączone.