Shabby chic – łatwy sposób na styl retro w każdym domu

W dzisiejszych czasach spośród rozmaitych styli panujących w dzisiejszych trendach wzornictwa i dekoracji można zaobserwować charakterystyczną modę na vintage. Można taki efekt osiągnąć na najrozmaitsze sposoby – od kupowania drogich zdobionych firan aż po eleganckie naczynia bądź kolekcje figurek. Nie można jednak absolutnie zapominać, jak w takiej estetyce ważne jest dokładne dopasowanie wszelkich możliwych elementów wyposażenia domu – w tym meble. Dlatego też planując design pokoi niewątpliwie warto zwrócić uwagę na styl shabby chic, odmianę wzornictwa retro , która stawia na klasyczny styl z lekką ozdobnością, misterne pastelowe kolory oraz efekt postarzenia materiału. Jest to styl, który pasuje do niezwykle szerokiej gamy pokoi – od salonu aż po sypialnię.

shabby chic

Autor: Faylyne
Źródło: http://www.flickr.com
Specyficzne dla shabby chic jest podejście do tworzywa – w tejże estetyce jest istotne, aby faktura i barwa przedmiotu (najczęściej mebla) wyróżniała się i zachowała swoją indywidualność – idź na stronę . Dlatego też stosuje się w celu pozyskania tego efektu dokładne powlekanie wieloma warstwami farby i celowo zrobione przetarcia, które nadają meblom charakterystycznego stylu. Niemało mebli shabby chic, chociaż z pozoru kruchych i pełniących przede wszystkim rolę ozdobną, tak naprawdę charakteryzują się dużą praktycznością, o której dobrze zachęcić się osobiście.

Nic nie jest w stanie tak ożywić stylu domu, jak urocze i stylowe meble – często stanowią one nawet esencję całego mieszkania.

Podobał Ci się ten wpis? Więc gorąco zapraszamy do następnych naszych postów, które będą o bliskiej tematyce.

Perfekcyjnie dopasowane do innych dekoracyjnych dodatków błyskawicznie będą się podobały również sceptykom stylu retro. Teraz jest możliwy zakup akcesoriów do wszelkich potencjalnych pokoi w domu – również tych nieco mniej sztampowych.

Shabby chic to również styl, który odznacza się wyjątkową różnorodnością – aby ujrzeć jego specyfikę, w znacznej mierze przydatne okażą się wyniki wyszukiwarek stron www. Można tym sposobem na przykład dowiedzieć się, jak dopasować do siebie

shabby chic

Autor: Faylyne
Źródło: http://www.flickr.com

konkretne elementy wyposażenia domu tak, żeby osiągnąć miłą dla oka harmonię.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to śmiało przekonaj się, co się znajduje w ofercie zarządzanie wrocław, która dotyczy podobnej tematyki.

Nie jest także żadnym problemem zobaczenie zdjęć gotowych wnętrz z zastosowaniem tej estetyki – w przypadku braku pomysłu na dekorację danego pomieszczenia jest to zdecydowanie strzał w dziesiątkę, ponieważ można dzięki nim się sprawnie zainspirować.

Spośród takich akcesoriów na pewno każdy może znaleźć coś idealnego dla własnych osobistych potrzeb – szczególnie dla amatorów stylu jednocześnie klasycznego z powiewem świeżości. Przy tym wiele produktów shabby chic wyróżnia się bardzo wysokojakościowym wykonaniem, wspaniałymi materiałami, ciekawym projektem oraz korzystnymi cenami, na które można sobie bez problemu pozwolić w trakcie przemeblowania bądź remontu mieszkania.

Komentarze są wyłączone.