Co jest praktyczniejsze w sezonie letnim w domu – klimatyzator czy wentylator? Przegląd klimatyzatorów

Od kilku sezonów popularnością cieszy się instalowanie klimatyzacji w mieszkankach i domach, chociaż jeszcze jakiś czas temu odbierane były jako ekstrawagancja, na który stać tylko wybranych.

lampa wisząca

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
garaże

Autor: Betafence
Źródło: Betafence
Obecnie klimat się zmienia i najpopularniejsze są klimatyzatory stacjonarne lub mobilne. Jeżeli podczas upałów w mieszkaniu jest za ciepło, klimatyzator (zobacz|sprawdź klimatyzator ścienny) na pewno zda egzamin. Trzeba tylko rozważyć jego wybór, żeby po zakupie nie być rozczarowanym z efektów jego działania. Można rozważyć także montaż wentylacji mechanicznej – (Cik-Wisniewski).
parkiet   dąb

Autor: WITEX
Źródło: WITEX
Klimatyzatory dzielą się na 2 typy – ruchome albo instalowane na stałe. Zaletą przenośnych jest to, iż można je faktycznie przestawiać do pokoi, w jakich są akurat przydatne, lecz w pewnych modelach należy wyciągać tubę odprowadzającą ciepłe powietrze na zewnątrz przez okno, używając specjalnej szybki na wymiar. Jednak ich wydajność również bywa zdecydowanie mniejsza. Zaletą montowanych na stałe jest fakt, iż gdy wybierzemy dla nich miejsce, są zawieszone wysoko pod sufitem i nie zajmują przestrzeni w mieszkaniu. Wszystkie klimatyzatory mogą schładzać powietrze, niektóre także je grzać, co przydaje się w miesiącach jesienno-zimowych do szybkiego zagrzania pomieszczenia albo do jego osuszenia w przypadku uciążliwych opadów deszczu. Serwis klimatyzatorów (więcej) z pewnością chętnie podpowie, jaką moc maszyny dobrać do wielkości naszej przestrzeni czy domu. Klimatyzacja musi pracować wydajnie i mieć odpowiednio dobraną moc, a montaż wentylacji (zobacz co oferuje Mercor Polska) najlepiej wykonać w miesiącach chłodniejszych.

Warto posiadać też sprawdzony serwis klimatyzatorów, ponieważ cykliczna konserwacja lub natychmiastowe działanie w momencie awarii to dość istotna kwestia przy ich użytkowaniu. Warszawa, Kraków, Poznań oraz pozostałe większe miasta gwarantują bezprobleowy dostęp do tego rodzaju usług.

Komentarze są wyłączone.