Chcesz kupić bluzę z niecodziennym nadrukiem? Zobacz, jak on powstaje!

Kiedy zlecamy dla kogoś bliskiego podarek z określonym nadrukiem, nie myślimy najczęściej, w jaki sposób ten nadruk się na nim znajdzie. Wskazane jest jednak zbadać tę kwestię, szczególnie że te wiadomości mogą być przydatne kiedyś.
Obecnie najsławniejszym sposobem zdobienia nie tylko koszulek, ale i kubków, plastiku i tym podobne.

, jest sitodruk. Opiera się on, powiadając pokrótce, na nanoszeniu farb chemicznych na przedmioty za pomocą siatki z przygotowanym uprzednio szablonem. Jest to procedura tania i możliwe jest wskutek niej zyskanie dobrego efektu zarówno na przedmiotach płaskich, jak i tych trójwymiarowych. Po to maszyna do sito (szerzej na stronie http://www.maragency.pl/kategoria/sitopiaskowniki/stacja-usuwania-piasku-i-substancji-olejowych-vsd-/89)Druku musi być wyposażona w stosowne części, pozwalające na kręcenie rzeczy i sita. Jako że sitodruk mało kosztuje, da się w taki sposób nanieść coś na jednostkowej rzeczy, jakkolwiek można też zadysponować bez trudności całą serię – na przykład stroje gimnastyczne dla szkolnej drużyny czy też koszulki dla wolontariuszy z jednej jednostki.
nowoczesne mieszkanie z antresolą

Autor: Helge V. Keitel
Źródło: http://www.flickr.com
Na proces drukowania składają się rozliczne urządzenia. Począwszy od samych maszyn drukujących, inaczej nanoszących i smarujących po szablonie barwnik, a kończąc na sprzętach, których zadaniem jest wysuszyć nałożony projekt bez niszczenia go. W tym celu używana jest na przykład suszarka międzyoperacyjna, nazywana także międzystacyjną.

Sprawdź ten odnośnik oraz zgłąb poza tym więcej szczegółów na stronie (https://www.merazet.pl/kategoria/automatyka-i-elektryczna-aparatura-laczeniowa/styczniki/) – one też pogłębią Twoją wiedzę na rozpatrywany tutaj temat.

Stosuje się ją także wówczas, kiedy druk jest wielokolorowy i określone warstwy farby muszą przeschnąć przed dalszym nakładaniem barwnika.

W największym stopniu fascynujące jest to, że tak skomplikowany proces może być nadal niedrogi – wprost najtańszy na naszym rynku, a przy tym doskonały pod względem jakości!

Komentarze są wyłączone.