Aranżacja korytarza

Korytarz to część reprezentacyjna jak też przedsmak stylu naszego domu, warto zatem przeznaczyć jego urządzaniu równie wiele uwagi, co salonowi bądź kuchni.
Dobrze również pamiętać o zachowaniu integralności wystroju tego wnętrza z drugimi wnętrzami, chociaż można sobie w nim pozwolić na nieco odważniejsze wzorki jak też barwy aniżeli w salonie.

grafiki

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Szczególnie ważnymi kwestiami w przedpokoju będą ergonomiczność jak też swoboda komunikacji, stąd należy tak dobrać jak też ustawić szafki na buty, ażeby jej nie ograniczały. Minimalna wielkość przejścia w korytarzu powinna wynosić 90 cm. Urządzanie korytarza dobrze zacząć od opracowania rozlokowania oświetlenia, bowiem w owym pomieszczeniu w większości wypadków brak światła dziennego. Jeśli tylko mamy taką możliwość, podejmijmy decyzję już w fazie planowania instalacji. Tak samo istotny jest wybór wykończenia podłogi oraz ścian, które muszą łączyć estetykę z praktycznością. O ile chcemy mieć w korytarzu pojemną szafę, zaplanujmy na samym początku postawienie ewentualnej ściany tworzącej nieckę, jeżeli architektura pomieszczenia jej nie przewidziała.
Co do podłogi warto ją jak najbardziej odsłonić, szczególnie w małym korytarzu. Im większa jej część będzie widzialna, tym większe wyda się wnętrze. W tym celu wyselekcjonujmy meble na zgrabnych płozach bądź wiszące. Ażeby było ciekawiej, lepiej zrezygnuj z kompletu takich samych mebli.

Połączenie elementów w różnych stylach oraz z przeróżnych materiałów, dla przykładu nowoczesnego stojaka ze stali i drewnianej skrzyni, da dużo ciekawszy efekt. Wybierzmy lampy, które będą nie jedynie źródłem światła, lecz też dodadzą wnętrzu indywidualnego stylu, bądź zwierciadło w dekoracyjnej ramie.

Komentarze są wyłączone.