Niestandardowe schody do mieszkania

Niezwykle atrakcyjny ostatnimi czasy stał się minimalistyczny styl w urządzaniu wnętrz. Dostrzec można coraz więcej metalu i szkła, czasami konstrukcje betonowe, jeśli drewno, to ciemne, lub odwrotnie – prawie białe, które jest doskonałym tłem dla elementów metalowych i szklanych. Zauważyć możemy też intensywne kolory. Oczywiście do wnętrz pasują tylko nowoczesne schody.

Ażurowe producent (zobacz schody producent)

Ciężkie drewniane stopnie z ozdobnymi balustradami zupełnie nie zdadzą egzaminu w minimalistycznym, nowoczesnym wnętrzu. Całkowicie zdominują całą przestrzeń i generalnie będą wyglądały jak wyrwane z innego mieszkania. Jeżeli chcemy koniecznie drewno, wybierzmy na przykład nowoczesne schody zabiegowe projekt SD, które mają lekką konstrukcję i są ażurowe, lub prezentujące się przepięknie schody dywanowe. Zdecydujmy się także na odpowiedni kolor drewna. Świetnie będzie wyglądało ciemne, prawie czarne drewno egzotyczne, albo bardzo jasne.

schody

Autor: Raymond Zoller
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli nie lubimy drewna prawdopodobnie spodobają nam się schody metalowe, albo ciężkie schody z betonu. Możemy do nich dopasować na przykład balustrady szklane. Oczywiście musimy wziąć pod uwagę to, że balustrada ze szkła wymaga częstego czyszczenia – dodatkowe info.

Montowanie nowoczesnych schodów

Znajdźmy najlepszego projektanta. Schody spiralne projekt SD, zwłaszcza dywanowe, wymagają innego rodzaju konstrukcji, odmiennego sposobu montażu. Z tego powodu powinniśmy wybrać takiego projektanta, który wcześniej już wykonywał takie schody, jakie chcemy zamówić. Idealnie byłoby, gdybyśmy mogli zobaczyć sami schody wykonane przez firmę, z którą chcemy współpracować. Często jest to możliwe. Wysokiej klasy projektant niczego nie ukrywa i chętnie pokazuje swoje realizacje.Bez trudu też zaprezentuje nam całkowity kosztorys. Zwróćmy uwagę na to, by kosztorys był załączony do umowy, by nie okazało się po czasie, że stawka w umowie, to w zasadzie jedynie część, a trzeba dopłacić jeszcze za tak zwaną „robociznę albo śruby – ta strona.

Designerskie schody mogą stać się doskonałą ozdobą mieszkania. Jeśli zadbamy także o odpowiednie ich oświetlenie wywołają u każdego naszego gością okrzyk zachwytu.

Komentarze są wyłączone.