Jaki duży ciężar powinien przewieźć wózek widłowy?

W niemal wszystkich większych halach produkcyjnych są wykorzystywane pojazdy magazynowe. Co interesujące, są one w pewnej mierze zbudowane z elementów, jakie wywodzą się z normalnych samochodów osobowych.
Mogłyby to być np. światła, przełączniki czy też nawet silnik.

samochód marki BMW

Autor: dylanspangler
Źródło: http://www.flickr.com
W tego typu okoliczności wykorzystywany tam motor będzie nieco przebudowany konstrukcyjnie, aby lepiej odpowiadał do swej nowej roli. Na rynku naturalnie można zakupić zarówno nowy jak i np. kilkuletni silnik – https://arapneumatik.pl/p-413-silnik-pneumatyczny-tlokowy-promieniowy-p1v-p-parker – do wózka widłowego. Mógłby on być oferowany po przeprowadzonym całkowitym remoncie, przez co nabywca posiada pewność, że kupuje całkowicie sprawne narzędzie. Oczywiście w każdym wypadku klient może mieć nadzieję na paragon lub fakturę VAT. Opłata za tego typu motor mogłaby wynosić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Za tego typu sumę możemy zakupić kompletny (czyli razem z całym osprzętem) silnik benzynowy albo typu diesel. Warto wspomnieć, że producentem tego typu mechanizmu jest na ogół jeden z popularnych wytwórców aut, które znamy z naszych miast.

regały w sklepie

Autor: Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com
GARDENA Pompa do brudnej wody 20000 inox

Autor: GARDENA
Źródło: GARDENA
Należy podkreślić, że niezależnie od danego rodzaju paliwa, taki motor musi zostać odpowiednio silny, żeby mógł bez problemu radzić sobie z dużymi zazwyczaj ciężarami, które powinien transportować wózek jezdniowy. Z tego też powodu jako silnik do wózka widłowego wykorzystywany jest albo motor napędzany ropą bądź silnik benzynowy o relatywnie znacznej pojemności. Zamiennie dostępne są także silniki elektryczne.

To istotne, ponieważ udźwig wózka jezdnego mógłby liczyć nawet dziesięć ton. Tak ważną część najkorzystniej jest zakupić u autoryzowanego dealera, jednak można także nabyć go z innego źródła.

Komentarze są wyłączone.