Płyny do prania czy proszek – jakie będą wady i zalety obu tych rozwiązań i jakie wybrać dla swojej pralki

Odkąd na rynku ukazała się skuteczna alternatywa dla proszków do prania, trwa nieustająca dyskusja na o przewadze jednego nad drugim. Przy tym zależnie od kontekstu raz wygrywa płyn do prania, a dla kogoś innego zwycięża proszek do prania. Niewątpliwie obie wersje środków piorących mają swych zadeklarowanych zwolenników i zdecydowanych przeciwników.

Spinacze do prania

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com

Trzecią grupę będą stanowić ludzie, którzy używają oba środki zamiennie, zależnie od sytuacji i cen w sklepach. Jeżeli zwykły proszek czy płyn do prania został bohaterem tak gorliwych dyskusji, warto chwilę pomyśleć, co będzie powodem różnorodności opinii pośród osób które używają częściej obu środków. Główną przyczyną, dla jakiej wymyślono płyn do prania była spora składu tekstylnego używanych dzisiaj ubrań.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Jest nam miło. Może wyrazisz chęć również przeglądnąć nowe zajmujące wiadomości? Trzeba jedynie wejść na hiperłącze do artykułu (https://www.polnet.pl/pl/trzoda/lochy) i gotowe.

Otóż jeszcze do niedawna panowały ubrania wykonane z całkowicie naturalnych włókien, a do tego tkanych z przędzy naprawdę dobrej jakości.

Dziś proporcje tkanin z naturalnych nici do tych z włókien sztucznych znacznie się zmieniły. Ubrania wykonane z materiałów sztucznych są dużo bardziej delikatne i wymagają prania przy użyciu substancji, jakie nie będą niszczyć tkanin ale równocześnie

Pranie

Autor: zeevveez
Źródło: http://www.flickr.com

dopierają nawet większe plamy. Płyn do prania (płyn do prania w e-sklepie) jest delikatniejszy dla przędzy i zdecydowanie lepiej będzie się wypłukiwał z ubrań nie pozostawiając żadnych zacieków, chociaż czasami nie będzie miał takiej siły prania, szczególnie mocnych plam, jak niektóre markowe proszki do prania (kup na ).

Dodatkowo w sklepach da się znaleźć wprost niezliczone odmiany płynów dedykowanych do prania materiałów z membranami czy innych, zaś pośród proszków podział dotyczy tylko prania materiałów kolorowych i białych.

Dzisiaj faktycznie trudno odnaleźć jest wartościowe dane, zatem zgłąb przydatne materiały, które przykują Twoją uwagę.

Niezależną grupę zaczęły też stanowić środki przeznaczone do prania odzieży dla niemowląt, jednak i tu wydaje się, że płyn do prania będzie lepszym rozwiązaniem, bowiem lepiej wypłukuje się z odzieży, zatem jego resztki nie powinny powodować żadnych podrażnień. Sporo będzie także zależeć od upodobań osobistych, niektóre osoby wolą pranie w tradycyjnych środkach, a inne jednak wolą postawić na nowoczesne rozwiązania.

Komentarze są wyłączone.