Ekologiczne mury

Stawiając swój dom kardynalną kwestią jest zdecydowanie który typ ścian zastosujemy. Niestety współcześnie dobór nie jest tak nieskomplikowany jak kiedyś. Pomyłka doborze może nas narazić na liczne wydatki, Nie chodzi tylko o oszczędność prądu lecz również koszty przyszłego docieplania mieszkania.

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego typu ściany. Obecnie używa się w zasadzie trzy rodzaje muru jednowarstwowe, dwuwarstwowe trójelementowe. Wszelkie mury powinny być ekologiczne,będzie to zależeć od zastosowanych do jej budowy materiałów.

Różnice pomiędzy wypunktowanymi typami ścian kryją się w ich nazewnictwie. Wybór nade wszystko musimy uwarunkować od zamożności naszej kasy. Jednowarstwowy mur jest względnie tani oraz szybki w wznoszeniu Walorem takiego typu murów jest fakt że pustaki porotherm w ścianie zastosowane pełnią funkcje konstrukcyjną i równolegle izolują pomieszczenie termicznie. Do budowania takich murów potrzebne jest biegłość ażeby ustrzec się tzw. mostków termicznych. Poprzez które nasz mieszkanie marnuje ciepło.

Zamierzasz zdobyć inne informacje na ten wątek? Z pewnością notka z witryny także je zawiera, zatem kliknij w to miejsce i poznaj je szczegółowo.

Jak niezbędna nam jest doskonalsza izolacja proponuje stosowanie następnego wariantu muru w zgodzie z nazwą składa się z dwu detali. muru nośnego i warstwy ochronnej Ma ściana lepsze cech termiczne jest troszkę droższa od poprzedniej lecz wyższe parametry co w rezultacie przy wielkich pomieszczeniach powinno być zyskowne. Dzięki gigantycznemu ograniczeniu ubytków ciepła. Na nieszczęście minusem takiego rozwiązania jest dłuższy okres budowy. Też w przypadku tego typu muru idealnie nadają się pustaki porotherm. Do budowli potrzebujących znakomitego docieplenia najlepiej wykorzystać mury trójwarstwowe – .

ściana działowa z pustaków Porotherm
Bez wątpienia tylko mury to dopiero początek. Następnym krokiem gdy już mamy wybudowane mury oraz zainstalowane jakiekolwiek niezbędne instalacje jest nakładanie tynku i tutaj podobnie jak w przypadku murów mamy duży wybór.

Czy w kontekście tej tematyki masz więcej pytań? (http://purevent.pl/blog/ogrzewanie-domu-klimatyzatorem/) Jeśli tak, kliknij ten link – to nie może za żadne skarby umknąć Twojej uwadze.

Od klasycznych zapraw gipsowo-cementowych po gładzie akrylowe ich wybór zależy w dużym stopniu od zastosowanego muru ale również od gustu inwestora. Jeżeli już mówimy o wyglądzie domu ważne jest by pasował do sąsiedztwa nawet jeśli nie do końca zgodne to jest z planami właściciela mieszkania. Nie ma albowiem nic bardziej badziewnego aniżeli różowy dom pośród gustownych drewnianych siedzib.

Komentarze są wyłączone.