Jak należy przechowywać lekarstwa? Jakie reguly należy wypełnić, żeby wszystko było w jak najlepszym porządku?

Magazynowanie leków to proces bardzo wymagający, bo skupiający się na zagwarantowaniu odpowiednich momentów składowania i rozprowadzania, wszystko po to, by zagwarantować ochronę zebranych leków. Zatem w jaki sposób powinien być magazyn na leki?

leki

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Branża farmaceutyczna kieruje się własną specyfiką i ma jasno określone wymagania, na które składają się nie tylko wysokie, szczególne standardy technologiczne, ale tez doskonale działająca logistyka i sposób magazynowania. Magazynowanie farmaceutyków to proces bardzo wymagający, bo skupiony na zapewnieniu odpowiednich warunków przetrzymywania i dystrybucji, wszystko po to, by zagwarantować ochronę składowanych specyfików. Jak więc dobrać odpowiedni magazyn (drogi transportowe w magazynie)?

Klienci tej branży mogą zwracać szczególną uwagę na jakość powierzchni magazynowej. Tylko obiekty uznawane za najlepsze są w stanie wypełniać ostre wymogi Nadzoru Farmaceutycznego. Dla farmaceutów liczy się również naturalnie lokalizacja obiektu – kluczem jest maksymalizacja efektywności łańcucha dostaw – a także eksperckie i elastyczne podejście dewelopera do inwestycji.

Bardzo istotnym dla przedsiębiorstwa farmaceutycznego częścią idealnego magazynu jest znaczna izolacyjność ścian. leki muszą być składowane we właściwej temperaturze, która dla większości leków nie może przekroczyć 25 stopni C, jednak są także takie produkty farmaceutyczne, których temperatura przechowywania jest odmienna, dlatego możliwość kontrolowania temperatury magazynu jest tak bardzo ważna.

chłodnia

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy pamiętać, że szczególnie w tej branży istotne jest bezpieczeństwo a także możliwość zagwarantowania stałych i właściwych warunków przechowywania. W nawiązaniu z tym, z uwagi na specjalistyczne normy określające warunki przechowywania farmaceutyków, magazyny są wyposażone w chłodnie.

[Są to specjalne pomieszczenia oddzielone od innej części hali przegrodami o zwiększonej izolacyjności termicznej.

Tak wciągnął Cię nasz wpis, że masz chęć na następne posty? Żaden kłopot. Najnormalniej w świecie najedź na hiperłącze do artykułu (http://alufinish.pl/pl/o/k/metoda-envirox–sg–105.html) i czytaj bez limitów.

Określony przez Nadzór Farmaceutyczny i najemcę reżim w zakresie temperatury oraz wilgotnościowy zorganizowany jest w niezwykle wąskich zakresach i kontrolowany za pomocą najbardziej innowacyjnych jednostek chłodzących i automatyki. Wartości temperatury są cały czas sprawdzane, a na życzenie klienta mogą być również rejestrowane. Szukasz odpowiedniego miejsca? Sprawdź powierzchnie magazynowe do wynajęcia – Wrocław.

Komentarze są wyłączone.