Czym się cechuje współczesne oświetlenie ledowe, w jakich miejscach jest ono stosowane.

W ostatnich latach w oświetleniowej technice nastąpiła niewielka rewolucja, a wszystko przez upowszechnienie się diod ledowych. Źródła światła oparte na LEDach zaczynają być coraz bardziej popularne, zresztą trudno się dziwić biorąc pod uwagę ich niezliczone zalety.

wanna z hydromasażem

Autor: Excellent SA
Źródło: Excellent SA
żarówka led 7w

Autor: Pedro Ribeiro Simões
Źródło: http://www.flickr.com
Na samym początku wielu kupujących może trochę zatrzymywać cena, gdyż tego typu żarówki są kilka razy droższe od pozostałych rodzajów, z reguły ich ceny rozpoczynają się od kilkunastu złotych.

Jeżeli nie wiesz, gdzie wyszukać niezbędne Ci wiadomości, to kliknij ten odsyłacz. Szczerze zalecam ten portal (https://gotowewnetrza.pl/kategoria-produktu/salon/komody-salon/) każdemu, kto chciałby mieć niebanalne źródło informacji.

Jednak należy pamiętać o jednym ważnym aspekcie, to znaczy o tym, że potrzebują one znacznie mniej prądu. Sprawność żarówek ledowych wynosi nawet 80 procent, więc do wytworzenia identycznego strumienia światła potrzeba znacznie mniejszą ilość prądu, a to bezpośrednio wpływa na wysokość rachunków za energię. Jak się ocenia, już za parę miesięcy kupno tego typu żarówki na pewno się zwróci.

Kolejną oszczędnością będzie to, że typowa żarówka led 7w może świecić znacznie dłużej, niż tradycyjne żarówki, dzięki czemu nie trzeba wymieniać jej tak szybko. Jeżeli dołoży się do tego dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, to w rezultacie doskonale widać, z tego też powodu tego typu oświetlenie cieszy się taką popularnością. Kolejną jego zaletą są bardzo duże możliwości aranżacyjne, które się nie ograniczają jedynie do zwykłych żarówek.

Jeśli taka tematyka Cię absorbuje, bez zwłoki kliknij ten link. Przedstawiana w tamtym miejscu niezła strona (https://dierre.pl/produkty-2/drzwi-o-zwiekszonej-odpornosci-wlamanie/okladziny-drzwi-wejsciowych/okladziny-gladkie-ekologiczne-dierre/) na pewno także Cię zaintryguje!

Może oczywiście być wykorzystana tradycyjna oprawa hermetyczna led, do jakiej założy się żarówki mające tradycyjny kształt.

Lecz chętnie wybierane są na przykład różne listwy czy taśmy, które można zamocować na ścianach, schodach czy pod szafkami.

Komentarze są wyłączone.