Platforma do przetargów, e-procurement?

Każdy z nas miał okazję słyszeć o jakimś przetargu. Nie wszyscy jednak mieliśmy okazję w nich uczestniczyć. Nie znamy każdego niuansu, które wiążą się z robieniem przetargu i z uczestniczeniem w nim. W dzisiejszych czasach jest coraz więcej opcji pozwalających na zrobienie przetargu. Zostało stworzone coś takiego jak platforma przetargowa. To platforma pozwalająca na organizację przetargu w Internecie. Przetargi w sieci są coraz popularniejsze. Czemu? Odpowiedź jest prosta.

platforma przetargowa

Autor: Alan Wolf
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu, że tworzone są platformy przetargowe nie musimy tracić czasu na normalną organizację przetargu. Ogółem tańsze jest zrobienie przetargu w sieci niż w jakimkolwiek miejscu fizycznym. Dodatkowo w przetargach online może uczestniczyć większa ilość osób. Nie trzeba nigdzie jeździć, więc większa grupa osób ma chęć uczestniczyć w przetargu. Wiadomo, że przy przetargu internetowym mają racje identyczne prawa jak przy zwykłym przetargu. Największym kłopotem przy tego typu przetargach bywa podpis elektroniczny. Niestety nie każdy takim podpisem dysponuje, co wyklucza ich z możliwości udziału w przetargu online. Dlatego jeśli jesteśmy inwestorami musimy wyrobić dla siebie elektroniczny podpis, bo na bank nam się przyda.

Elektroniczne możliwości

Obecnie wybieramy elektroniczne rozwiązania. To istotne, żeby po prostu iść z duchem czasu. Dlatego tak potrzebne okazało się zorganizowanie e-procurement. To opcja elektronicznego zapanowania nad działaniami związanymi z robieniem zamówienia i ogólnie działań powiązanych z zaopatrzeniem w sektorach publicznym jak też prywatnym.

elektroniczny obiek dokumentów

Źródło: pixabay.com

Elektroniczny obieg dokumentów to zoptymalizowanie czasu dotyczącego przesyłania dokumentów powiązanych z zamówieniami. Ogółem cała idea to duże ułatwienie. Upraszcza on proces zamówienia, daje możliwość zdobycia sensowniejszych produktów w bardziej sensownej cenie. System e-procurement powinien być wdrażąny w wielu firmach. Bez sensu zwlekać i mieć nadzieję, że przecież pracownicy też w jakiś sposób dadzą radę. Jeśli możemy polepszyć efektywność firmy, to trzeba z tego skorzystać. Inaczej firma pozostanie w tyle za konkurencją. Jeśli więc chcielibyśmy żeby klienci wybierali naszą markę nie możemy zapominać o opcjach, jakie oferuje współczesna technologia.

Komentarze są wyłączone.