Które z materiałów są najczęściej stosowane do produkcji opakowań, podstawowe ich wady oraz zalety.

Opakowania pełnią bardzo ważną rolę w przemyśle oraz handlu. Można dzięki nim przykładowo w bezpieczny sposób przewozić różne produkty pomiędzy różnymi miejscami bez obawy, że się uszkodzą, ale mają również bardzo duże znaczenie dla osiągnięcia jakiegoś poziomu sprzedaży. Bardzo dobrze to widać na przykład przy artykułach spożywczych, gdzie pięknie wykonane opakowanie znacząco zwiększyć może zainteresowanie danym towarem.

opakowania na produkty spożywcze

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie najczęściej stosuje się opakowania wykonane z folii, tektury oraz papieru, inne materiały stanowią niewielki procent całości. Każdy z tych rodzajów materiałów ma jakieś zalety i wady, każdy również przeznaczony będzie do czego innego. Niekiedy jednak będzie tak, że równocześnie dla jakiegoś towaru można używać zamiennie używać paru rodzajów opakowań, dla przykładu ryż przeważnie pakowany będzie w torebkach papierowych, lecz również często można do spotkać w woreczkach foliowych. W praktyce producent sam będzie decydował, jaki rodzaj opakowania zastosuje, zależnie od swoich potrzeb i oczekiwań klientów wybiera najlepsze w danym przypadku (bądź na bieżąco). Aktualnie coraz większą rolę spełniają opakowania z folii, ich wzrost bez przerwy trzyma się na wysokim poziomie. Najważniejszą zaletą tego typu opakowań jest to, że tworzywo z jakiego wykonuje się folie ma dużą odporność na wilgoć i wodę, z tego też powodu bardzo często używa ich przemysł spożywczy. Same opakowania foliowe występują w wielu różnych rodzajach.

opakowania

Autor: Janet McKnight
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej stosuje się przeróżne worki i torebki, począwszy od maleńkich, na parę centymetrów grubości, aż po wielkie, które mieszczą kilkadziesiąt kilogramów materiału.

Jeśli poszukujesz zbliżonych danych na prezentowany wątek, to też rzuć okiem na (https://bazalt.pl/kopalnia-kosmin/oferta/bloki-kamienne/) pokrewne materiały, które podnoszą tę problematykę.

Worki (czytaj resztę pod adresem) oprócz wielkości różnią się także od siebie grubością użytej folii i rodzajem zamknięcia – tu z kolei coraz częściej spotyka się wersje strunowe, mające możliwość szczelnego zamknięcia. Ogromną zaletą folii jest także to, że da się na niej bardzo łatwo wydrukować co tylko się chce, a każdy producent opakowań foliowych zrobi je właśnie takie, jakich będzie sobie życzył klient składający zamówienie.

Komentarze są wyłączone.