Pulsoksymetr jako kluczowe urządzenie medyczne

Z wyjątkiem popularnych aparatów pomiarowych są osiągalne te trochę mniej popularne, lecz równie pomocne. Jednym z nich jest pulsoksymetr.
To jedno z istotnych urządzeń lekarskich służących do badania parametrów życiowych.

Jest stosowany w przychodniach, klinikach, oddziałach ratowniczych, ośrodkach zdrowia, a również przez lekarzy pierwszego kontaktu. Pozwala ona na badanie niedotlenienia. Przeważnie niedotlenienie, które jest groźne dla zdrowia i życia człowieka można rozpoznać na podstawie badania fizykalnego. Nie zawsze jest to możliwe i wtenczas do pracy wchodzi pulsoksymetr, który zezwala nie tylko na zmierzenie tętna, ale przede wszystkim na zmierzenie poziomu saturacji.
Pulsoksymetr to niewielkie i niezwykle zaawansowane, elektroniczne urządzenie.

Dzisiaj prezentujemy taki post – jeżeli jest on pomocny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz w artykule (http://www.bcmarket.pl/43-przemyslowe-drukarki-kodow-kreskowych). Sprawdź, może to także wyda Ci się interesujące.

Jest zakładane na podobieństwo klipsa na palec u dłoni, albo nogi. Czasami narzędzia są montowane, lub zawieszane na innych elementach ciała, zależnie od umieszczenia czujnika, również potrzeb badanego. Urządzenie prowadzi badanie nasycenia krwi tlenem, oprócz tego ocenia tętno pacjenta. Aparat daje sposobność skonfigurowania rozmaitych funkcji i trybów, może na przykład funkcjonować w trybie stałym, okresowym, bądź epizodycznie na żądanie pacjenta. Ich drobny wymiar i wytrzymałość na ruch pacjenta, pozwala na komfortowe stosowanie u malutkich dzieci.

zdrowa żywność

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com
Pulsoksymetr – poszerzone informacje pod linkiem – tworzy się z dwóch części. Główny fragment jest nazywany jednostką centralną, drugi to receptor.

Z wyjątkiem narzędzi stacjonarnych spotyka się również ruchome, które zasilane są na szczególne baterie. W wojskowości także spotyka się tego typu urządzenia dostosowane do warunków polowych.

Komentarze są wyłączone.